Forum QGIS

Pełna wersja: Szybkie tworzenie plików KML
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry.
Chcę skatalogować najwyższe szczyty Ziemi, tzn. zaczynając od ośmiotysięczników, następnie siedmiotysięczniki i tak dalej i zapisać je w pliku KML lub innym w celu późniejszej dowolnej ich edycji, np. dodając nowe kolumny w tabeli atrybutów. Czy jest do tego odpowiednia wtyczka? Na przykład poprzez OSM? Mogę to zrobić w GoogleEarth ale zajmie to zbyt dużo czasu poprzez wpisywanie nazw lub współrzędnych danego wierzchołka i zapisanie jako KML każdego z osobna.

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
Nie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć i na podstawie czego. Opis to jeszcze raz proszę innymi słowami.
Chodziło mi o utworzenie pliku który będzie zawierał najwyższe szczyty świata zaczynając od ośmiotysięczników, potem siedmiotysięczniki i tak dalej. Sprawa jest dosyć prosta dzięki wtyczce OSM, po wyświetleniu punktów na mapie reprezentujących dane wierzchołki można zapisać warstwę tymczasową jako SHP i gotowe. W tabeli atrybutów można dokonywać dalszej dowolnej edycji i dowolny z nich wyświetlić, np. wraz z wysokością n.p.m.
Dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy i życzę miłej pracy z programem QGIS.