Forum QGIS

Pełna wersja: dokładność kąta obrotu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry
gdzie w qgis 3.16 jest (czy jest?) opcja zmiany dokładności kąta obrotu tekstu.
Mam warstwę pod nazwą opisy, która służy do opisu m.innymi sieci. Dla sieci wodociągowej będzie to przykładowo "woB32". I teraz w informacji (atrybut) podaję kąt, żeby opis miał odpowiednie położenie. Tylko że mam 15 miejsc po przecinku, a wystarczą mi pełne kąty. Próbowałem we właściwościach warstwy, ale dokładność nie jest edytowalna. Czy gdzieś indziej jest taka opcja zmiany tego?
To raczej nie jest "kąt obrotu tekstu" tylko atrybut o nazwie angle o określonym typie, a że używany do ustawienia obrotu to inna sprawa. 
Sprawdź sobie we właściwościach warstwy, zakładka Pola typ danych tego pola. Masz informacje o typie, długości, dokładności.
Wg twoich potrzeb powinno być to typu Integer, a masz pewnie zmiennoprzecinkowy z n miejscami po przecinku.
Możesz stworzyć nowe pole o właściwym typie, skopiować dane, usunąć oryginalne i przezwać to nowe (bo zazwyczaj nie można zmienić typu już istniejącego, ale to zależy od tego w czym masz dane).
Możesz też w formularzu ustawić dla istniejącego pola typ jako Zakres , min 0/359 jeśli mowa o stopniach, dokładność 0 i masz jakieś obejście.

Radzę zacząć przygodę z QGIS od przestudiowania jakiegoś podręcznika lub przerobienie jakiegoś kursu, czy to darmowego czy płatnego, bo bez tego takie pytania będą pojawiały się cały czas.
Dzięki. Opcja z ustawieniem zakresu może być.