Forum QGIS

Pełna wersja: Problem z eksportem shp do innego oprogramowania
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam serdecznie

Bardzo proszę o pomoc. Muszę wyeksportować NMT do shp do programu do modelowania hałasu. No i generalnie zaczyna się problem. Widzę, że z qgisa mam wyeksportowany plik shp, także z atrybutami wysokości, ale program do hałasu po prostu nie chce zaczytać tego pliku. Spróbowałem więc zaczytać shp do programu qgisoft i wygenerować z niego nowy shp. Program do hałasu ten plik już zaczytuje, ale gubi się przy tym atrybut wysokości i generalnie mam płaski NMT. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi w tej sytuacji bądź miał podobne problemy?
Dodam może jeszcze, że generalnie plik shp robię z ASC II z geoportalu GUGiK. Być może w robię coś źle w konwersji albo eksporcie shp. Ewentualnie jeśli mógłby mi ktoś podesłać np. plik shp z warstwicami i sprawdziłbym czy działa mi to w programie. Wtedy wskazałoby mi to czy jest to problem oprogramowania do hałasu czy jakichś moich błędów przy eksporcie bądź konwersji. Będę bardzo wdzięczny.
NMT.. do shp, czyli interesuje cię warstwa punktowa na podstawie NMT? SHP z Z w geometrii czy jako atrybut? Może tu coś nie pasuje temu programowi do hałasu. Przy jakiś szczegółach co do użytego oprogramowania byłoby łatwiej.
Chyba problem jest w moim nieudolnym eksportowaniu. Zainstalowałem na innym komputerze nowego qgisa. Zrobiłem tak:
1. Zaimportowałem ASC II
2. Raster/Cięcie/Wasrwtice
3. Zapisz warstwę tymczasową (nie eksportuj) jako shp.
4. zaimportowałem do programu i zadziałało...?

Program do hałasu to Predictor LimA lub iNoise.
Chyba mam coś nie tak z qgis na starym kompie - wersja 3.2.3. Na nowym kompie mam najnowszą wersję.