Forum QGIS

Pełna wersja: etykiety wielowierszowe kolorowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam takie pytanie:
czy jest możliwe (ktoś potrafi) zrobić etykietę żeby jedna linia była w innym kolorze niż druga.
Co wpisać w "Wyrażeniu", bo mam np. taką etykietę dwuwierszową:

"NAZWA" || '\n' || "NAZWA1"
Na szybko i zupełnie na rympał.

Dwie etykiety (czyli warstwa wczytana dwa razy).
Pierwsza etykieta "NAZWA".
Druga etykieta " '\n' || "NAZWA1"", bądź " " || '\n' || "NAZWA1" (w razie gdyby nie przeszła pierwszy pusty wiersz).
Pozostanie zapewne kwestia przypilnowania miejsca wstawienia obu etykiet oraz przysłaniania.
Działa, ale ustawić poprawnie etykiety, przy kilkuset sztukach, to robota której nie zazdroszczę.
Wolałbym mniej ręcznych robótek.
Etykieta w zakładce położenie ma 'oparte na danych', więc nie chyba nie będzie aż tak ręczna robota Smile

Najprościej chyba zrobić najpierw wielowierszowe w jednym kolorze, poukładać wszystko
(bo automat i tak miewa swoje opinie na temat położeń, warto go sprawdzić).
Dopiero potem wygenerować "druga" warstwę do zmiany koloru drugiego wiersza.
Można inaczej, bez dublowania warstw.
W ustawieniach etykiety włącz Formatowanie HTML
Jako wartość etykiety musisz wpisać wyrażenie.
Moje z załączonego przykładu wygląda tak:
Kod:
format('<b style="color: blue">%1</b>
<p>
<b style="color: red">%2</b>
<p>
<b style="color: green">%3</b>
',"atr1", "atr2", "atr3")

Mając zrzut i to wyrażenie powinnaś sobie poradzić.
Dzięki, formatowanie html to jest to Smile
Gdzie można znaleźć więcej przykładów?
Oficjalnie to chyba w changelogu do 3.14 to się pojawiło tylko jako wzmianka i zrzut ekranu.
To miało w jakimś ograniczonym zakresie działać.

Widziałem jeszcze jeden bardzo rozbudowany przykład, gdzieś na stackoverflow, ale nie chciało mi się go analizować.

Musisz pogooglować, oczywiście szukaj treści w języku angielskim.
Etykiety działają wyśmienicie.
Ale jak już jesteśmy przy kolorkach, to mam pytanie:
czy da się pokolorować poszczególne linie/wiersze legendy (chodzi mi o kolor tekstu)?
A sprawdzałeś we właściwościach legendy jakie są opcje? Z tego co kojarzę się da.
Obawiam się że nie widzę takiej możliwości, jest tylko jeden kolor czcionki dla całej legendy i owszem można go zmienić.