09-02-2023, 12:38
Witam.
Mam problem z wczytaniem danych warstwy WMS dla powiatu gryfickiego udostępnionych na stronie https://integracja.gugik.gov.pl/eziudp/i...uga=&adres=
adres usługi WMS: https://wms.powiatmysliborski.com.pl/mysliborz-egib
W Qgis wybieram "Dodaj warstwę WFS..." - "Nowy" - nadaję nazwę i wklejam powyższy URL
Potem "Połącz" - program ładuje w oknie podgląd dostępnych warstw.
I teraz jak dodam którąś warstwę do projektu (np. "ms:budynki") to ona ładuje się gdzieś poza Polską - można ją zobaczyć wybierając opcję "powiększ do warstwy" ale lokalizacja się nie zgadza.
Czy ten problem można jakoś rozwiązać?
Pozdrawiam
Grzegorz
Mam problem z wczytaniem danych warstwy WMS dla powiatu gryfickiego udostępnionych na stronie https://integracja.gugik.gov.pl/eziudp/i...uga=&adres=
adres usługi WMS: https://wms.powiatmysliborski.com.pl/mysliborz-egib
W Qgis wybieram "Dodaj warstwę WFS..." - "Nowy" - nadaję nazwę i wklejam powyższy URL
Potem "Połącz" - program ładuje w oknie podgląd dostępnych warstw.
I teraz jak dodam którąś warstwę do projektu (np. "ms:budynki") to ona ładuje się gdzieś poza Polską - można ją zobaczyć wybierając opcję "powiększ do warstwy" ale lokalizacja się nie zgadza.
Czy ten problem można jakoś rozwiązać?
Pozdrawiam
Grzegorz