Forum QGIS

Pełna wersja: Kontrola topologii danych EGiB z WFS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,
Chciałem przeprowadzić kontrolę "styków" danych ewidencji gruntów i budynków dla sąsiadujących powiatów. Sprawdzić, czy nie ma "dziur" ani "nachodzenia". 
Pobrałem dane z WFSów wystawionych przez 4 powiaty (1 powiat "główny" i 3 sąsiadujące) i dane mam w 4 warstwach. O ile wbudowana wtyczka "Kontrola topologii" opcją "nie może się pokrywać z" sprawdzi mi, czy nie ma części wspólnej warstw (powiatów), o tyle nie wiem, jak sprawdzić, czy nie ma "szczelin" między powiatami.

Dobrze też by było jakby udało się po takiej kontroli "wypluć" jakiś plik (najlepiej tekstowy) z takimi błedami.
qGIS3: w menu narzędzie wektor -> kontrol topologii.
masz tam - jako jeden z testów - 'nie może mieć szczelin' która testuje obiekty na jednej warstwie.
Najprościej chyba skleić te cztery pliki w jeden i potem odpalić ten właśnie test.
Chodziło mi to po głowie, ale wtedy sprawdzę wszystko nawet "wewnątrz" powiatu, a mnie interesuje tylko co się dzieje "pomiędzy" powiatami.
To połącz wszystkie działki w powiecie - zrób z nich 1 poligon, wrzuć te poligony do 1 warstwy i sprawdź topologię.
A jakoś tak na szybko to jak to połączyć?