Forum QGIS

Pełna wersja: Co się stało z układami współrzędnych w QGIS 1.6?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bawię się ostatnio wersją QGIS Trunk, po ostatniej aktualizacji mam z nią jednak poważne problemy i jeśli szybko nie znajdę rozwiązania wracam do 1.5.

Wygląda to tak, po ostatniej aktualizacji do wersji 1.6.0-svn14132 QGIS nie może odszukać układów współrzędnych (przynajmniej takie mam wrażenie). Jako opiekuna tej wersji system (Ubuntu) podaje Quantum GIS developers. Przy wczytywaniu jakiejkolwiek warstwy QGIS sygnalizuje błąd:

Cytat:Error
Could not open CRS database /usr/share/qgis/resources/srs.db<br>Error(14): unable to open database file

Podczas utruchamiania programu również wtyczka OpenLayer się buntuje, że nie ma odwzorowania:

Cytat:OpenLayers plugin zgłasza błąd "Could not set Google projection!"

Poza tym podczas użycia narzędzia Informacje o obiekcie program się wiesza (ale się nie zamyka) pochłaniając całą moc obliczeniową procesora (wcześniej w 100% nie wykorzystywał wszystkich jąder procesora nawet przy wykonywaniu kilkugodzinnych operacji). Po wymuszeniu zamknięcia programu okno QGISa się zamyka a obciążenie komputera nie spada, nadal jest uruchomiony proces qgis.bin, który trzeba zakończyć ręcznie. Problem występuje zarówno na Ubuntu Karmic jak i Lucid, na komputerach 32 i 64 bit. Czy ktoś coś o tym wie?
Otwarcie QGIS przez terminal nie zwraca dodatkowych komunikatów o błędach, właściwie to w terminalu nie ma żadnych informacji o błędach. Gdzie jeszcze można szukać takich informacji?

--------------------------------------------

Już nieaktualne! Rozpędziłem się trochę z tym wątkiem. Pobrałem najnowsze aktualizacje i wygląda na to, że w weekend programiści to naprawili.
Trunk, jak to Trunk, raz będzie stabilny, a raz mniej. Może akurat w tej rewizji był jakiś bug, który w następnej został poprawiony i nieszczęściem ta poszła do pakowania. Ja bym poczekał na kolejnego builda (teraz mamy już r 14169) i dopiero się przejmował.

Ten plik srs.db jest tam, czy go brakuje? Wieszanie bardzo dziwne. Co do informacji, to jak program się tylko zapętla, a nie wysypuje, to nie bardzo jest co wyświetlić...
Cytat:Ten plik srs.db jest tam, czy go brakuje?
Zaktualizowałem do najnowszej wersji i nie zdążyłem sprawdzić.
o, czyli to już działa?
Tak, działa Smile
Aaaa, nie zauważyłem dopisku Smile Dlatego lepiej jest samemu kompilować Trunka, bo jak coś się posypie, to zazwyczaj po chwili jest poprawka, a poza tym zawsze można się cofnąć do poprzedniej rewizji Smile