Forum QGIS

Pełna wersja: Funkcja usuwania odejmowania warstw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Chciałbym wykonać następujące działanie na warstwach:
Mam dwie warstwy shp liniowe, które częściowo się pokrywają. Chciałbym usunąć z jednej z nich drugą wraz z częścią wspólną obu warstw. Czyli inaczej chcę otrzymać warstwę bez części wspólnych z inną warstwą. Próbowałem użyć do tego narzędzia geoprocessingu: różnica (difference) [W programie ArcGis jest to narzędzie Erase]. Problem jednak w tym że po wywołaniu formatki tego narzędzia, nie mogę podgrać żadnego pliku w drugiej liście wybieralnej.

[Obrazek: qgis1.png]

Czy ktoś ma pomysł co zrobić z tym fantem? Co robię źle, czy używam właściwego narzędzia?

Pozdrawiam,
Michał
Niestety, póki co nie da się takiej operacji wykonać, bo to narzędzie pracuje tylko na dwóch warstwach poligonowych lub jednej liniowej i jednej poligonowej. Przekazałem koledze, który się tym zajmuje, ale nie wiem, czy nie urlopuje chwilowo. Bilet można śledzić tutaj: https://trac.osgeo.org/qgis/ticket/2984
Nie wiem, czy wyjdzie update dla Quantum 1.5, ale w najgorszym wypadku da się ręcznie zainstalować poprawione fToolsy.
Dziękuję za zainteresowanie. W takim razie będę czekał na dalszy rozwój tematu. Pozdrawiam,
Michał