Forum QGIS

Pełna wersja: Odwróceone współrzędne (GML)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dokładnie, w tym siła wolnego softu, że nie ma tu podziału na twórców i użytkowników. Nie ma tajemnic, kopirajtów, liczenia kasy, za to każda para rąk i każdy mózg się przydadzą, bynajmniej nie tylko do pisania kodu. Zapoczątkowałeś reakcję ;-) w wyniku której zaczęła powstawać wtyczka użyteczna dla całej społeczności. Z drugiej strony zespół rozwojowy to przecież też użytkownicy, którzy (głównie po godzinach) aktywnie usprawniają swoje narzędzie pracy.

A co do programowania, to staram się zawsze podkreślać, że "otwartość" kodu polega nie tylko na tym, że każdy może go przeczytać, ale też na tym, że jest pisany z myślą o tym, żeby każdy mógł go rozczytać ;-) To bardzo ułatwia start.
Ja odnośnie "QGIS jest łatwy". Potwierdzam Smile

Jeszcze do grudnia zeszłego roku GIS było dla mnie (i wszystkich w naszej firmie) "magicznym" słowem, za którym kryją się miliony złotych. Czyli czymś prawie nieosiągalnym.
Potem odkryłem QGISa...
Dziś mamy w firmie mapy całego ternu na jakim działamy i naniesione najważniejsze nasze obiekty. I GIS stał się naprawdę łatwy, a przede wszystkim dostępny. I jakoś nam spowszedniał Smile Ale stał się niezbędny.

I to wszystko za pomocą darmowego programu, bez pomocy specjalistycznych firm, szkoleń. W niecały rok. Trzeba było tylko trochę czasu wygospodarować poza zwykłymi obowiązkami. Dalej trzeba, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia Smile
Jak najwięcej takich wieści! :-) Udane wdrożenia są zawsze miodem na serce. A może chciałbyś, albo ktokolwiek chciałby się pochwalić, że Polacy nie gęsi i swoje wdrożenia mają? :-)

http://qgis.org/en/community/qgis-case-studies.html

(z całym szacunkiem dla gęsi, które zapewne też mają wiele udanych wdrożeń, tylko może nie GISu ;-)
(14-09-2010, 21:38)borys napisał(a): [ -> ]Jak najwięcej takich wieści! :-) Udane wdrożenia są zawsze miodem na serce.

Jeśli tak, to ja tez mam podobne wieści. Potrzebowałem czegoś co będzie tanie, na tyle szybkie i proste do wdrożenia, żebym to ogarniał poświęcając jedynie część etatu, łatwe do zapoznania dla osób, które nic nie wiedzą o GIS i najlepiej wieloplatformowe. QGIS sprawdził się najlepiej, do tego stopnia, że sam korzystam już głównie z niego. W mojej firmie (administracja publiczna Big Grin ) coraz więcej osób zaczyna posługiwać się QGISem do szukania, mierzenia, sprawdzania, a niektóre zaczynają edytować i wprowadzać swoje dane. Na razie jest to początek, ale sprawa jest rozwojowa Smile Biorąc pod uwagę fakt, że nieco ponad rok temu panowały wyłącznie zrzuty ekranu z geoportalu, mapki na świstkach, czasem jakaś papierowa mapa topo i do tego nieodzowna linijka uważam to za mały sukces (swój i QGISa Big Grin)

A teraz moderator borys usunie wątek i da wszystkim ostrzeżenia za odbieganie od tematu Big Grin
No właśnie właśnie, bo będą bany ;-p
Dziękuje niezwykle mocnoSmile
Nasunęła mi się uwaga dotycząca wtyczki borysa. Jeśli wybierzemy dla warstwy potraktowanej wtyczką polecenie "Powiększ do zasięgu warstwy" to QGIS powiększa do zasięgu dwóch warstw, tej przetransformowanej i tej sprzed transformacji (a bez przeładowania warstwy tylko do tej sprzed transformacji). Przynajmniej u mnie tak jest. Może dało by radę zrobić małą aktualizację?Big Grin Chyba, że coś innego jest tego przyczyną.
Zasięg danych się nie odświeża. Dlatego pisałem, że wtyczka jest zrobiona na kolanie i nie nadaje się do oficjalnej publikacji Wink A jak się zapisze tę warstwę, wejdzie ze 2 razy w tryb edycji i wyjdzie, przebuduje indeks przestrzenny i tym podobne, nic nie odświeża?
3 szybkie testy na świeżych warstwach (nowa warstwa do każdego testu):
1. Edycja jednego węzła i przeładowanie warstwy - bez zmian
2. Usunięcie jednego obiektu i przeładowanie warstwy - zakres danych odświeżony
3. Ponowne zapisanie warstwy (menu warstwa > zapisz jako > .shp - zakres danych odświeżony
Czyli wystarczy cokolwiek dodać i usunąć Smile W długie zimowe wieczory pomyślę, czemu nie mogę tego odświeżyć programowo.
Stron: 1 2 3