Forum QGIS

Pełna wersja: Okna: Wynik identyfikacji vs Atrybuty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Moje pytanie należało będzie pewnie do grupy tych banalnych. Próbuję po raz kolejny (z marnym jak widać skutkiem) doszukać się na tym forum lub gdzieś w sieci informacji na temat kontrolowanego otwarcia po kliknięciu w dowolny obiekt wektorowy (narzędziem podpisanym dymkiem "Informacje o obiekcie" - strzałka z symbolem literki "i") okien zatytułowanych "Wynik identyfikacji" i "Atrybuty". Dotychczas zauważyłem, że kliknięcie w pojedynczy obiekt powoduje otwarcie okna "Atrybuty", natomiast kliknięcie w granicę dzielącą dwa lub więcej obiektów powoduje otwarcie okna "Wynik identyfikacji" zawierającego informacje na temat wszystkich podświetlonych obiektów. Prezentowane dane są bardzo zbliżone do siebie, różnią się jednak kilkoma informacjami - np. polem określonym nazwą "(pochodny)". W tym miejscu zawarte są między innymi informacje na temat powierzchni wybranego obiektu w przypadku poligonów lub ich długości w przypadku obiektów liniowych (sądzę, że są to dane obliczane automatycznie przez program, ponieważ prezentowane są nawet wówczas gdy brakuje ich w opisie dotyczącym wybranego obiektu). Informacje takie nie są prezentowane w oknie "Atrybuty". Zatem czas na pytanie. Jak sprawić by nawet po kliknięciu w pojedynczy obiekt ukazało się okno "Wynik identyfikacji", a nie okno "Atrybuty"?
Ustawienia/Opcje/Narzędzia i zaznaczyć lub odznaczyć (w zależności co potrzebujesz) 'Otwórz bezpośrednio formularz obiektu, jeśli wskazano pojedynczy obiekt.'

Pozdrawiam
Tak podejrzewałem... banał - trzeba jednak wiedzieć jak z takim banałem można sobie poradzić i bardzo fajnie, że są ludzie, którzy sobie z tym radzą Wink. Bardzo dziękuje za pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość.

Pozdrawiam.
cezar