07-10-2010, 14:23
Temat już się gdzieś przewijał, ale rozwiązania nadal nie mam...
Problem jest taki:
Mam warstwy shp z atrybutami, które zawierają polskie znaki.
Po wczytaniu takiej warstwy do QGIS polskie znaki wyświetlają się poprawnie. Oczywiście podczas wczytywania należy podać poprawny system kodowania - najczęściej UTF8.
Następnie warstwy shp eksportuję wtyczką SPIT do bazy Postgis i polskie znaki zmieniają się w "krzaki". Baza danych ma ustawiony format kodowania UTF8.
Problem ten występuje nie tylko przy eksporcie danch za pomocą SPITa, ale także gdy wpisuję dane ręcznie na istniejącej już warstwie Postgisowej lub kopiuję dane z jakiejś warstwy na warstwę Postgisową.
QGISa używam na WindowsXP, baza danych posadowiona jest na Linuksie, na innym komputerze.
Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?
Problem jest taki:
Mam warstwy shp z atrybutami, które zawierają polskie znaki.
Po wczytaniu takiej warstwy do QGIS polskie znaki wyświetlają się poprawnie. Oczywiście podczas wczytywania należy podać poprawny system kodowania - najczęściej UTF8.
Następnie warstwy shp eksportuję wtyczką SPIT do bazy Postgis i polskie znaki zmieniają się w "krzaki". Baza danych ma ustawiony format kodowania UTF8.
Problem ten występuje nie tylko przy eksporcie danch za pomocą SPITa, ale także gdy wpisuję dane ręcznie na istniejącej już warstwie Postgisowej lub kopiuję dane z jakiejś warstwy na warstwę Postgisową.
QGISa używam na WindowsXP, baza danych posadowiona jest na Linuksie, na innym komputerze.
Ma ktoś pomysł co może być przyczyną?