Forum QGIS

Pełna wersja: problemy z wykresami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam parę problemów związanych z wykresami w QGIS (1.5):

- czy w chwili obecnej istnieje możliwość dodawania wartości na obwodzie wykresu ? Próbowałem to obejść, dodając oprócz warstwy z wykresem kilka dodatkowych jej kopii, na każdej wybierałem inną zmienną jako etykietę, ręcznie przesuwałem etykiety w osiach X i Y, żeby znalazły się we właściwych miejscach na obwodzie wykresu :-( Jest to dość pracochłonne, poza tym metoda nie sprawdza się przy wykresach skalowanych, o różnej średnicy...)
- wykresy przysłaniają wszystkie pozostałe warstwy, a nawet warstwy leżące powyżej :-( Nie daje się na "powierzchni" wykresu umieścić punktu ani etykiety (np. z sumą wartości przedstawionych na wykresie)
- wykresy są zawsze nieprzezroczyste i mogą być wypełnione tylko pełnymi kolorami, nie szrafami.

Czy są jakieś sposoby obejścia ? Oczywiście, poza eksportem mapy i ręczną edycją poza QGIS...

Pozdrawiam,

Markus
Niestety te wykresy są we wczesnej fazie rozwoju i te wszystkie ograniczenia są jeszcze nie do obejścia Sad I raczej w najbliższych miesiącach nic się nie zmieni, bo kolega który je robi jest teraz zawalony robotą na innych frontach.
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Póki co, będę dokładał etykietki ręcznie... Przyznam, że dzięki Waszemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy program jest z wersji na wersję coraz doskonalszy i bogatszy.
Życząc udanego spotkania we Wrocławiu pozdrawiam,
Markus (Muzeum PRzyrodnicze UŁ)