23-11-2010, 09:11
Witam.
Mam troszkę poskanowanych zdjęć lotniczych (to nie są zbyt profesjonalne zdjęcia - brak tych wszystkich fachowych znaczników) i chciałbym je potraktować transformacją rzutową przy pomocy punktów charakterystycznych. Doradzono mi, że transformacja rzutowa jest lepsza niż wielomianowe - przynajmniej jeżeli chodzi o ten rodzaj zniekształceń jakie spotykane są przy zdjęciach lotniczych. Czy jest to możliwe w Qgise ? W zestawie georeferencyjnym nie widziałem tego rodzaju transformacji. Może są jakieś wtyczki ? W sumie chętnie bym tego spróbował w Grasie - ale ciągle nie mogę go odczarować...
Pozdrawiam
Mam troszkę poskanowanych zdjęć lotniczych (to nie są zbyt profesjonalne zdjęcia - brak tych wszystkich fachowych znaczników) i chciałbym je potraktować transformacją rzutową przy pomocy punktów charakterystycznych. Doradzono mi, że transformacja rzutowa jest lepsza niż wielomianowe - przynajmniej jeżeli chodzi o ten rodzaj zniekształceń jakie spotykane są przy zdjęciach lotniczych. Czy jest to możliwe w Qgise ? W zestawie georeferencyjnym nie widziałem tego rodzaju transformacji. Może są jakieś wtyczki ? W sumie chętnie bym tego spróbował w Grasie - ale ciągle nie mogę go odczarować...
Pozdrawiam