Forum QGIS

Pełna wersja: Wizualizacja danych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie tego czy można wyświetlać dane biorąc pod uwagę dwa atrybuty z tabeli. W ramach pracy magisterskiej wykonuje mapę geologiczną i zależy mi żeby przy wyświetlaniu różnicowało rodzaj znaczka zależnie od typu punktu (czy jest to odsłonięcie czy zwietrzelina) oraz różnicowało jednocześnie kolor w zależności od tego jaka jest litologiaRolleyes
Wszelkiego typu rady mile widziane;]
Oczywiście. We właściwościach warstwy na zakładce styl wybierz odpowiedni typ legendy z listy rozwijalnej. Dalej już sobie poradzisz.
Tak właśnie robiłem wybierając typ legendy "wartość unikalna" i wtedy do wyboru mam jedno pole z tabeli atrybutów a ja potrzebowałbym żeby korzystało z dwóch pól, mianowicie z jednego pola brało rodzaj znaczka a z drugiego kolor znaczka. Kiedyś robiłem coś takiego w TNT mips i tam wybierałem atrybut z tabeli a oznaczenia kolorowe wczytywałem przez skrypt gdzie było zadane z jakiej kolumny w tabeli ma czytać drugi atrybut i w zależności jaki był tam symbol kolorowało znaczek na taki jaki był zadany wartością RGB. Czy tutaj można zrobić coś podobnego??
Witaj.
W stylach warstwy przełącz na Nowe style. Wybierz Typ legendy: Oparta na regułach. Pozostaje dodanie tych reguł. Zakładając, że masz dwa atrybuty typ oraz litologia, pierwsza reguła może wyglądać tak:
Kod:
typ='odsłonięcie' AND litologia='lit1'
Wpisujesz ją w okienko Filtr, na górze. Możesz od razu przetestować składnię i sprawdzić ile obiektów spełnia tę regułę. Wybierasz symbol i gotowe.
Ale kiedy przełączam na nowe style to mam do wyboru tylko trzy opcje:
Symbol pojedynczy
Wartość unikalna
Symbol stopniowy
Brak typu: Oparta na regułach
A pracuje na wersji 1.4.0 Encleadus
Reguły są od QGIS 1.5 - polecam tę wersję.
W takim razie pozostaje mi zainstalować wersje 1.5.
Wielkie dzięki za pomoc, zaoszczędzi mi to sporo czasu którego do zrobienia mapy mam coraz mniej;]