Forum QGIS

Pełna wersja: OSGeo4W po polsku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Strona startowa OSGeo4W jest już spolszczona. Tłumaczenie GUI w trakcie.

Zachęcam Was do włączenia się w tłumaczenia FOSS4G, tutaj możemy je koordynować.
Co zrobić, jeżeli mam uwagi do tłumaczenia w QGIS? Wpisać je tutaj, czy zarejestrować się na stronie, którą podałaś i tam przedstawić uwagi?
(30-11-2010, 19:55)Rayo napisał(a): [ -> ]Co zrobić, jeżeli mam uwagi do tłumaczenia w QGIS? Wpisać je tutaj, czy zarejestrować się na stronie, którą podałaś i tam przedstawić uwagi?

Najprościej tutaj, po to właśnie założyliśmy to forum.

(Strona, którą podałam, to polska wersja strony z instalatorem OSGeo4W na Windows.)
OK, podaję co zauważyłem. Wszystko pod WinXP.

1. W wersji 1.6.02 przyciski systemowe w okienkach dialogowych (Anuluj, Zapisz, Odrzuć, Zastosuj) opisane są po angielsku (np. okno Właściwości warstw, Okno wyboru pliku). Z tego co pamiętam to w wersji 1.6.0 były po polsku. Niby to nie przeszkadza, ale można by wrócić do polskich opisów...

2. Zmieniłbym opis narzędzi wyboru obiektów
Wybierz obiekty promieniem -> Wybierz obiekty okręgiem
Wybierz obiekty zaznaczeniem -> nie wiem na co, ale to 'zaznaczeniem' jest mylące.

3. W wydrukach zmieniłbym 'Dodaj nową etykietę' na 'Dodaj nowe pole tekstowe'.
(30-11-2010, 20:20)Rayo napisał(a): [ -> ]1. W wersji 1.6.02 przyciski systemowe w okienkach dialogowych (Anuluj, Zapisz, Odrzuć, Zastosuj) opisane są po angielsku (np. okno Właściwości warstw, Okno wyboru pliku). Z tego co pamiętam to w wersji 1.6.0 były po polsku. Niby to nie przeszkadza, ale można by wrócić do polskich opisów...

Z tego, co pamiętam, one powinny wejść systemowo z języka maszyny, prawda Borysie?

Cytat:2. Zmieniłbym opis narzędzi wyboru obiektów
Wybierz obiekty promieniem -> Wybierz obiekty okręgiem

To jest w oryginale "Select features by radius", czyli zrobiliśmy dosłownie, bo tak na prawdę należy narysować promień "r".

Cytat: Wybierz obiekty zaznaczeniem -> nie wiem na co, ale to 'zaznaczeniem' jest mylące.
To jest w oryginale "Select features by freehand"
Są jakieś propozycje?
Polega to na narysowaniu dowolnego kształtu z wciśniętym klawiszem myszy.
(30-11-2010, 21:01)milena napisał(a): [ -> ]Z tego, co pamiętam, one powinny wejść systemowo z języka maszyny, prawda Borysie?

Teoretycznie tak. Może coś w tej paczce jest skopane, niestety nie umiem wiele powiedzieć, bo nie znam się na Windowsach.
(01-12-2010, 00:51)borys napisał(a): [ -> ]
(30-11-2010, 21:01)milena napisał(a): [ -> ]Z tego, co pamiętam, one powinny wejść systemowo z języka maszyny, prawda Borysie?

Teoretycznie tak. Może coś w tej paczce jest skopane, niestety nie umiem wiele powiedzieć, bo nie znam się na Windowsach.

Wersja 1.7 dalej wyświetla przyciski w języku angielskim. 1.6.04 też. Do 1.5 było po polsku.