04-12-2010, 23:18
Witam
Mam pewien kłopot.
Mam raster mapy 1:25000 i wpasowałem go na 3 punkty, z grubsza, w swój projekt. Następnie wyciąłem potrzebny mi fragment za pomocą narzędzia KADRUJ z funkcji RASTER. Postanowiłem wycięty fragment powtórnie zgeoreferować. Używałem narzędzia georeferencera - pobierania współrzędnych z obszaru mapy (w moim przypadku WMS). Niestety - powtórne wpasowanie nie udało mi się (wielokrotnie próbowałem). Raster wyskakiwał mi ciągle gdzieś w "kosmosie" (na oko to chyba w Ameryce Południowej). Poradźcie jak to ugryźć.
Pozdrawiam
Mam pewien kłopot.
Mam raster mapy 1:25000 i wpasowałem go na 3 punkty, z grubsza, w swój projekt. Następnie wyciąłem potrzebny mi fragment za pomocą narzędzia KADRUJ z funkcji RASTER. Postanowiłem wycięty fragment powtórnie zgeoreferować. Używałem narzędzia georeferencera - pobierania współrzędnych z obszaru mapy (w moim przypadku WMS). Niestety - powtórne wpasowanie nie udało mi się (wielokrotnie próbowałem). Raster wyskakiwał mi ciągle gdzieś w "kosmosie" (na oko to chyba w Ameryce Południowej). Poradźcie jak to ugryźć.
Pozdrawiam