Forum QGIS

Pełna wersja: regularne punkty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
dzień dobry!

W "narzędziach badawczych-regularne punkty" QGIS podpowiada: "użyj tego odstępu: 0.0001. W jakich jednostkach jest ten odstęp wyrażony (projekt jest w Poland CS92)? Chodzi o to, że gdy użyję tego odstępu, program się zawiesza, gdy zwiększę 100x podobnie, gdy dałem 1 raz wyszło (ale odstęp był inny w różnych kierunkach). Za to opcja ze wskazaną liczbą punktów działa dobrze.
Wartość odstępu pomiędzy punktami wyrażona jest w jednostkach danego odwzorowania (w przypadku układu 92 są to metry). Sprawdź czy masz na pewno ustawiony odpowiedni układ główny projektu oraz dla warstwy, która już jest wczytana.
(06-12-2010, 19:29)p0cisk napisał(a): [ -> ]Wartość odstępu pomiędzy punktami wyrażona jest w jednostkach danego odwzorowania (w przypadku układu 92 są to metry). Sprawdź czy masz na pewno ustawiony odpowiedni układ główny projektu oraz dla warstwy, która już jest wczytana.

Dzięki za odpowiedź, tak się domyślałem. Jednego jednak nie sprawdziłem: warstwa z granicą powstała w innym układzie - jeszcze raz - merci Smile