17-12-2009, 15:18
18-12-2009, 09:08
Narzędzia -> Narzędzia analizy -> Macierz odległości. I wszystko.
(W starszych wersjach te opcje znajdują się w narzędziach wtyczki ftools)
(W starszych wersjach te opcje znajdują się w narzędziach wtyczki ftools)
20-12-2009, 00:41
Odoakr,
Dziekuje za odpowiedz, o to chodzilo. Pytanie banalne - jestem nowy,do tej pory pracowalem z oprogramowaniem ESRI.
Pierwsze wrazenia z QGIS sa pozytywne.
Pozdrawiam,
greg
Dziekuje za odpowiedz, o to chodzilo. Pytanie banalne - jestem nowy,do tej pory pracowalem z oprogramowaniem ESRI.
Pierwsze wrazenia z QGIS sa pozytywne.
Pozdrawiam,
greg
13-02-2010, 18:41
Hej,
Mam dalsze pytanie, pewnie banalne ale nie moge sobie z tym poradzić. Otóż w macierzy odległości odległość podaje mi w stopniach. Jak to zamienić na metry?
z góry dziękuje
Mm
Mam dalsze pytanie, pewnie banalne ale nie moge sobie z tym poradzić. Otóż w macierzy odległości odległość podaje mi w stopniach. Jak to zamienić na metry?
z góry dziękuje
Mm
13-02-2010, 21:48
Zmień we właściwościach projektu jednostki ze stopni na metry.
13-02-2010, 23:06
Zmieniałem we właściwościach projektu jednostki mapy na metry i dalej w macierzy odległości mam stopnie. Jak mierzę ręcznie na mapie jest wszystko ok więc nie mam pojęcia co się dzieje. Gdzie jeszcze mogę popełniać błąd?
17-02-2010, 11:25
Wydaje mi się, że macierz odległości posługuje się tylko jednostkami układu odniesienia projektu. Więc jeśli masz WGS to poda Ci odległości w stopniach. Nie przetestowałem tego, ale próbowałem w odwrotnym kierunku. Mam projekt w układzie 1992 i zmieniałem ustawienia tak, żeby otrzymać odległości w stopniach. Jakbym nie zmieniał ustawień to i tak mi zawsze wynik w metrach wyszedł (jednostką dla 1992 jest metr).
17-02-2010, 16:48
Wynik jest zawsze w jednostkach warstw(y), a nie projektu. Więc musisz najpierw wyeksportować ją/je do układu np. 1992 i dopiero taką/takie analizować. Nie sprawdzałem z warstwami w różnych układach odniesienia, ale obawiam się, że mogą wychodzić wartości z Kosmosu.