08-01-2010, 20:23
Na wstępie witam wszystkich Użytkowników forum.
Mam problem z procesem georeferencji w Quantum Gis Mimas.
Chciałem zgeoreferencjować mapę topograficzną 1:50 000 w układzie 1992.
Na początku ustawiłem w programie układ 1992 (ETRS89 / Poland CS92)
Użyłem wtyczki "Georeferencer" wskazałem 4 punkty i ich lokalizację. Program stworzył i wyświetlił mapę tylko, że nie jest ona skręcona lekko w prawo jak być powinna po procesie georeferencji. To skutkuje np. tym, że w miejscu w którym powinien być punkt o lokalizacji x: 382000.000 y:516000.000 program wskazuje x: 381953.60 y:515965.46 oraz niepokrywającymi się elementami z mapy cyfrowej. Dodam, że proces georeferencji wykonywałem bardzo dokładnie, więc nie ma mowy o błędzie z mojej strony. Na oprogramowaniu komercyjnym również wychodziło bez problemu.
Jeżeli, ktoś wie w czym może leżeć problem to proszę o pomoc.
Mam problem z procesem georeferencji w Quantum Gis Mimas.
Chciałem zgeoreferencjować mapę topograficzną 1:50 000 w układzie 1992.
Na początku ustawiłem w programie układ 1992 (ETRS89 / Poland CS92)
Użyłem wtyczki "Georeferencer" wskazałem 4 punkty i ich lokalizację. Program stworzył i wyświetlił mapę tylko, że nie jest ona skręcona lekko w prawo jak być powinna po procesie georeferencji. To skutkuje np. tym, że w miejscu w którym powinien być punkt o lokalizacji x: 382000.000 y:516000.000 program wskazuje x: 381953.60 y:515965.46 oraz niepokrywającymi się elementami z mapy cyfrowej. Dodam, że proces georeferencji wykonywałem bardzo dokładnie, więc nie ma mowy o błędzie z mojej strony. Na oprogramowaniu komercyjnym również wychodziło bez problemu.
Jeżeli, ktoś wie w czym może leżeć problem to proszę o pomoc.