Witam
Stworzyłem w QGIS 1.4 warstwę punktową z pliku tekstowego. Potrzebuję ją teraz zapisać jako Shapefile. Niestety podczas zapisywania pliku pojawia się komunikat "Tworzenie atrybutu nie powiodło się".
Co może być przyczyną?
Pozdrawiam
Rayo
W starszych (np Mimas - nowego nie miałem czasu zainstalować) wersjach działa poprawnie?
Jeśli tak to może bug?
Myślałem, że problemem mogą być polskie litery, ale po ich usunięciu też nie działa.
Jakiś inny pomysł na przeniesienie obiektów z warstwy txt na shp?
Okazuje się, że nie ma błędu w QGIS, tylko istnieje jakieś ograniczenie w długości nazw atrybutów shp. W pliku tekstowym miałem atrybuty 'Nazwa_linii_1', 'Nazwa_linii_2' itd. Przy zapisywaniu nazwy te chyba były obcinane, tak że kilka atrybutów nazywało się tak samo (np. 'Nazwa_lin'). Po zmianie tych nazw na 'Linia_1' itd wszystko działa.
Dziękuję za odzew.
Faktycznie! Też się z tym spotkałem, ale myślałem, że problem dotyczy tylko ArcGIS, a to się okazuje, że generalnie .shp - wg moich obserwacji liczbą graniczną jest 10 znaków jako nagłówek.