Forum QGIS

Pełna wersja: instalacja wtyczki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jeśli ktoś nie ma dostępu do sieci - jak można mu przekazać zainstalowaną u siebie wtyczkę: gdzie ją znaleźć, gdzie wkleić? Czy jest to w ogóle możliwe? Konkretnie chodzi o "Point sampling tool"
Z Qgisem wszystko jest możliwe ;-) W katalogu domowym/.qgis/python/plugins są katalogi z poszczególnymi wyczkami. Można je przenosić między komputerami, można też ściągnąć z sieci: http://pyqgis.org/contributed/pointsamplingtool.zip

Po przeniesieniu trzeba ją jeszcze odhaczyć w menedżerze wtyczek (podczas normalnej instalacji sama się odhacza).
Wielkie Dzięki!
Witam.
Mam zainstalowane qgis 1.7 na XP i nie mogę zainstalować nowych wtyczek. Po każdej próbie wyskakuje komunikat:

"Nie można wczytać wtyczki 'openlayers' z ['C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./python', 'C:/Documents and Settings/Łukasz/.qgis/python', 'C:/Documents and Settings/Łukasz/.qgis/python/plugins', 'C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./python/plugins', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1inpython25.zip', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25DLLs', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25lib', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25libplat-win', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25liblib-tk', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsqgisin', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25libsite-packages', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25libsite-packageswin32', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25libsite-packageswin32lib', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25libsite-packagesPythonwin', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsPython25libsite-packageswx-2.8-msw-unicode', 'CTongueROGRA~1QUANTU~1appsqgispythonpluginsfTools ools']

Traceback (most recent call last):
File "C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./pythonqgisutils.py", line 117, in loadPlugin
__import__(packageName)
File "C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./pythonqgisutils.py", line 283, in _import
mod = _builtin_import(name, globals, locals, fromlist, level)
ImportError: No module named openlayers

Wersja Pythona:
2.5.2 (r252:60911, Feb 21 2008, 13:11:45) [MSC v.1310 32 bit (Intel)]


Wersja QGIS:
1.7.0-Wroclaw Wroclaw, 63ecdd7

Lokalizacja Pythona: ['C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./python', 'C:/Documents and Settings/xc5x81ukasz/.qgis/python', 'C:/Documents and Settings/xc5x81ukasz/.qgis/python/plugins', 'C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./python/plugins', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\bin\python25.zip', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\DLLs', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib\plat-win', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib\lib-tk', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\qgis\bin', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib\site-packages', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib\site-packages\win32', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib\site-packages\win32\lib', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib\site-packages\Pythonwin', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\Python25\lib\site-packages\wx-2.8-msw-unicode', 'C:\PROGRA~1\QUANTU~1\apps\qgis\python\plugins\fTools\tools']"

Jeśli ktoś wie co jest nie tak to proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki
(12-07-2011, 09:38)hotlos napisał(a): [ -> ]Witam.
Mam zainstalowane qgis 1.7 na XP i nie mogę zainstalować nowych wtyczek. Po każdej próbie wyskakuje komunikat:

"Nie można wczytać wtyczki 'openlayers' z ['C:/PROGRA~1/QUANTU~1/apps/qgis/./python', 'C:/Documents and Settings/Łukasz/.qgis/python', 'C:/Documents and Settings/Łukasz/.qgis/python/plugins', '

Jeśli ktoś wie co jest nie tak to proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki

Ja wiem bo też tak miałem, problemem jest twoja nazwa użytkownika (Łukasz) i jednocześnie ścieżka dostępu, w której jest polska litera. Utwórz sobie nowego użytkownika Lukasz i wszystko będzie ok. Błąd obsługi znaków narodowych w QGISie i WindowsXP najpewniej.
Kolejny Łukasz się kłania. Po chyba 5 reinstalach programu w różnych miejscachSmile
W win7 jest tak samo. Ekstremalnie wygodna rzecz, tworzyć nowego użytkownika dla jednego programu. Co nie znaczy, że nie jestem wdzięczny za odpowiedź.

Sprawdziłem- nie da się zmienić tylko nazwy użytkownika bieżącego, bo nazwa folderu w C:Users zostaje, a korzysta z niego kupa innych programów. Żeby jeszcze instalki dla Win pytały, gdzie i dla kogo się instalować- to nie, większość producentów ma to w d., idzie na uż. domyślnego, wpycha się bez pytania do Startu i na pulpit, a ustawienia zamiast w ProgramFiles albo All Users trzymane są u usera instalującego.
(07-08-2011, 18:24)arepo napisał(a): [ -> ]Kolejny Łukasz się kłania. Po chyba 5 reinstalach programu w różnych miejscachSmile
W win7 jest tak samo. Ekstremalnie wygodna rzecz, tworzyć nowego użytkownika dla jednego programu. Co nie znaczy, że nie jestem wdzięczny za odpowiedź.

Prawdopodobnie dlatego, że win7 (nie znam) używa tego samego kodowania co WinXP. Taką sytuację miałem w kilku używanych pod WinXP programach, nie tylko w QGIS (np. w starszych wersjach Hugin). W Huginie to poprawili w którejś wersji, pewnie trzeba zgłosić błąd w QGISie. Nota bene w Linuksie nie ma takich problemów... Cool

(07-08-2011, 18:24)arepo napisał(a): [ -> ]Sprawdziłem- nie da się zmienić tylko nazwy użytkownika bieżącego, bo nazwa folderu w C:Users zostaje, a korzysta z niego kupa innych programów. Żeby jeszcze instalki dla Win pytały, gdzie i dla kogo się instalować- to nie, większość producentów ma to w d., idzie na uż. domyślnego, wpycha się bez pytania do Startu i na pulpit, a ustawienia zamiast w ProgramFiles albo All Users trzymane są u usera instalującego.

Mi też się nie udała zmiana nazw katalogów i użytkownika jednocześnie na takie bez polskich znaków na WinXP. Najprostszym rozwiązaniem jest utworzenie nowego użytkownika, więc to zasugerowałem.
Ponieważ kolega spytał mnie o opisywany problem dot. użytkowników z polskimi znakami pod Win7, to uzupełnię stary wątek o szybkie rozwiązanie:
- wtyczki pobrać albo z innego kompa, albo z sieci: http://pyqgis.org/ (wypakowując do folderu z nazwą plugina)
- umieścić je NIE w katalogu użytkownika, tylko w katalogu programu- u mnie: CTonguerogram Files (x86)Quantum GIS Wroclawappsqgispythonplugins
- program (1.7.4) widzi je nawet bez wpisywania ścieżki do pola "ścieżki dostępu do wtyczek" w ustawieniach, i rozpoznaje nowo dodane nawet w trakcie pracy (bez restartu).