24-06-2011, 22:50
Mam problem ze załadowaniem shp do postgis.
Do tego celu używam „Shape file to postGIS importer”. Jestem w kropce. Czuje ze jest to jakiś prosty błąd, którego teraz nie widzę. Są to moje początki z postgresql.
Mam taki komunikat:
Connection: host=localhost port=5432 user=admin dbname=baza password='*****'
Destination: public.tasmania_roads
Source File: C: tasmania_roads
Shapefile type: ArcZ
Postgis type: MULTILINESTRING[4]
Failed SQL begins: "SET CLIENT_ENCODING TO UTF8;
SET STANDARD_CONFORMING_STRINGS TO ON;
BEGIN;
CREATE TABLE "public"."tasmania_roads" (gid serial PRIMARY KEY,
"type" varchar(7),
"geog" geography(MULTILINESTRINGZM,4326));
"
Failed in pgui_exec(): ERROR: type "geography" does not exist
LINE 6: "geog" geography(MULTILINESTRINGZM,4326));
^
Shapefile import failed.
Do tego celu używam „Shape file to postGIS importer”. Jestem w kropce. Czuje ze jest to jakiś prosty błąd, którego teraz nie widzę. Są to moje początki z postgresql.
Mam taki komunikat:
Connection: host=localhost port=5432 user=admin dbname=baza password='*****'
Destination: public.tasmania_roads
Source File: C: tasmania_roads
Shapefile type: ArcZ
Postgis type: MULTILINESTRING[4]
Failed SQL begins: "SET CLIENT_ENCODING TO UTF8;
SET STANDARD_CONFORMING_STRINGS TO ON;
BEGIN;
CREATE TABLE "public"."tasmania_roads" (gid serial PRIMARY KEY,
"type" varchar(7),
"geog" geography(MULTILINESTRINGZM,4326));
"
Failed in pgui_exec(): ERROR: type "geography" does not exist
LINE 6: "geog" geography(MULTILINESTRINGZM,4326));
^
Shapefile import failed.