Witam, w projekcie mam warstwę WMS z geoportalu, wczytaną jako tiff. Mam wykonać operacje przestrzenne (sumy, iloczyn itp.) z danymi z warstwy WMS.
Warstwy WMS nie mogę wyeksportować do innego pliku, nie mogę wczytać w Grassie.
Czy jedynym rozwiązaniem jest przerysowanie interesujących mnie elementów z warstwy WMS na nową warstwę wektorową, a następnie zastosowanie narzędzi geoprocesingu?
Czekam na pomoc i pozdrawiam
(26-06-2011, 21:24)ameba napisał(a): [ -> ]Witam, w projekcie mam warstwę WMS z geoportalu, wczytaną jako tiff.
Rozumiem że ten TIFF to format, w którym WMS zwraca obraz, a nie rastrowy TIFF.
(26-06-2011, 21:24)ameba napisał(a): [ -> ]Mam wykonać operacje przestrzenne (sumy, iloczyn itp.) z danymi z warstwy WMS.
Usługa WMS nie zakłada możliwości edycji, a jedynie wyświetlenie "obrazka". To co możesz zrobić, to zapisanie wyświetlanego WMS-a jako obrazu rastrowego:
Plik > Zapisz jako obraz ...
na przykład jako TIFF. Z takim obrazkiem możesz już wykonywać operacje przestrzenne (sumy, etc.), ale na rastrach. Poza tym możesz próbować automatycznej wektoryzacji, ale efekt zależy od tego co wektoryzujesz.
Raster > Poligonizuj
Cytat:Rozumiem że ten TIFF to format, w którym WMS zwraca obraz, a nie rastrowy TIFF.
Przy dodawaniu warstwy z serwera wybieram Kodowanie obrazu > TIFF
Zapisałam obraz jako tiff i dodałam go jako warstwę rastrową do projektu.
Nie mogę znaleźć:
- automatycznej wektoryzacji (Raster > Poligonizuj ?)
(26-06-2011, 22:14)ameba napisał(a): [ -> ]Nie mogę znaleźć:
- automatycznej wektoryzacji (Raster > Poligonizuj ?)
Musisz doinstalować wtyczkę GdalTools. Wtedy ten element menu pojawi się.
Ok, mam.
Efekt rzeczywiście nie jest powalający
Dzięki i pozdrawiam.