27-06-2011, 10:05
PIG serwuje ciekawe dane za pomocą WMS - na przykład ten:
http://ikar2.pgi.gov.pl/services/MGP/Map.../WMSServer
Zawiera miedzy innymi uproszczoną Szczegółowa Mapę Geologiczną Polski.
W wgs 84 do Quantuma mapa wczytuje się świetnie, natomiast w 1992 sa problemy - jak na poniższym obrazku. Z tego co widzę to problem dotyczy też geoportalu KZGW. Po zoomowaniu mapa wykręca się w niesamowite kształty...
W ArcGIS działa OK, więc chyba to jest problem QGIS, choć geoportale PIG i KZGW stoja na tym samym oprogramowaniu, więc może gdzieś u nich jest problem?
Win Xp
QGIS 1.7.0 standalone.
http://ikar2.pgi.gov.pl/services/MGP/Map.../WMSServer
Zawiera miedzy innymi uproszczoną Szczegółowa Mapę Geologiczną Polski.
W wgs 84 do Quantuma mapa wczytuje się świetnie, natomiast w 1992 sa problemy - jak na poniższym obrazku. Z tego co widzę to problem dotyczy też geoportalu KZGW. Po zoomowaniu mapa wykręca się w niesamowite kształty...
W ArcGIS działa OK, więc chyba to jest problem QGIS, choć geoportale PIG i KZGW stoja na tym samym oprogramowaniu, więc może gdzieś u nich jest problem?
Win Xp
QGIS 1.7.0 standalone.