Forum QGIS

Pełna wersja: problem z poligonami i przyciaganiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
witam. mam problem z rysowaniem poligonow. konkretnie chodzi mi o to ze nie przyciaga mi do wierzcholkow... zmienialem wartosc przycigania na wieksze mniejsze i nic to nie dalo. czy jest jakas opcja ze cos w programie trzeba jeszcze przestawic ewentualnie?? dodam ze mam to rysowac na podstawie warstw wms. rysowalem takie poligony juz na plikach kopiowanych z uczleni i chodzilo a jak chce od zera na swoim robic to nie dziala. pomoze ktos?
(28-06-2011, 16:11)misiek napisał(a): [ -> ]witam. mam problem z rysowaniem poligonow.

Czy tak to sobie mniej więcej ustawiasz jak w załączniku?
zaznaczam warstwe w ktorej to robie daje do wierzcholka i jednostki mapy a nie piksele. no i tolerancje wprowadzam
A spróbuj ustawić piksele (jakieś 15-30), bo wtedy nawet przy "złych" ustawieniach układu współrzędnych przyciąganie jest intuicyjne.
I poszukaj jeszcze frazy przyciąganie na tym forum. Problem był już dyskutowany.
nie idzie. Moze to byc jakis problem wynikajacy z warstw wms?? bo wczytalem taka warstwe z granicami dzialek do projektu ktory juz skonczlem. I w nim dopoki pracowalem w obrebie warstwy shp z granicami to bylo wszystko ok. Ale jak wyjechalem poza granice tego to nic nie przyciagalo.
Przyciąganie związane jest tylko z warstwami wektorowymi, więc na 99% WMS nie ma z tym nic wspólnego. Powód musi być inny.
Z tego co rozumiem to misiek chce przyciągać do wms, a tak się nie da... do przyciągania muszą być wektory
no ale jak mam te wektory stworzyc??
WMS to usługa przeglądania danych. Realizuje się ją w formie rastrowej...

Jeżeli chcesz wektory to musisz je zdobyć w inny sposób - np u dostawcy Twojego WMS?
Czasem wyjściem jest zwektoryzowanie danych dostarczonych przez WMS, ale w Twoim wypadku to jest bez sensu - równie dobrze możesz "dociągać na oko"
a mozna w jakis sposob w internecie to znalesc?? bo bralismy to z komputerow uczelnianych do ktorych obecnie nie mam dostepu
Stron: 1 2