13-07-2011, 09:00
Nie wiem czy to błąd, czy feature i tak ma być.
1. Przy używaniu narzędzi geoprocesingu dla dwóch warstw
o różnych układach współrzędnych (reprojekcja włączona)
wynikiem jest zbiór pusty.
Geoprocesing działa prawidłowo dopiero po zapisaniu obu warstw
z tym samym zdefiniowanym układem współrzędnych.
2. Układem projektu jest układ 2000 strefa 6.
Ustawiam w opcjach jako domyślny układ współrzędnych nowych projektów
oraz we właściwościah projektu jako układ współrzędnych projektu (reprojekcja włączona).
Muszę do ww. projektu zaimportować warstwy z układu 1965 strefa 5.
Ustawiam jako w opcjach domyślny układ współrzędnych warstwy.
Mimo to dodawane warstwy (bez zdefiniowanych swoich układów)
mają ustawiony układ współrzędnych 2000 strefa 6 i trzeba je ręcznie
przestawiać w ich właściwościach.
1. Przy używaniu narzędzi geoprocesingu dla dwóch warstw
o różnych układach współrzędnych (reprojekcja włączona)
wynikiem jest zbiór pusty.
Geoprocesing działa prawidłowo dopiero po zapisaniu obu warstw
z tym samym zdefiniowanym układem współrzędnych.
2. Układem projektu jest układ 2000 strefa 6.
Ustawiam w opcjach jako domyślny układ współrzędnych nowych projektów
oraz we właściwościah projektu jako układ współrzędnych projektu (reprojekcja włączona).
Muszę do ww. projektu zaimportować warstwy z układu 1965 strefa 5.
Ustawiam jako w opcjach domyślny układ współrzędnych warstwy.
Mimo to dodawane warstwy (bez zdefiniowanych swoich układów)
mają ustawiony układ współrzędnych 2000 strefa 6 i trzeba je ręcznie
przestawiać w ich właściwościach.