Forum QGIS

Pełna wersja: Nie działa zaawansowana digitalizacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś wie dlaczego nie mogę swobodnie korzystać z zaawansowanej dygitalizacji w QGIS pod Windows? Trzeba coś doinstalować, coś włączyć? Zwykle pracuję na Ubuntu i tam wszystko działa. Chodzi mi konkretnie o opcję dodaj część, choć inne też są nieaktywne, aktywna jest jedynie opcja łączenia obiektów. Próbowałem na warstwie punktowej i poligonowej z bazy PostGIS i ze SpatiaLite (typy geometrii były poprawne a obiekty były wybrane), z tymi samymi warstwami pod Ubuntu wszystko działa.

Ubuntu QGIS Master
Windows QGIS 1.6
Wiesz co... głupio zabrzmi ale ... mi działa (win xp, qgis 1.5-1.7, postgres 8.4). Rozumiem, że włączyłeś warstwy do edycji ? Wink nie używam tego zbyt często ale przyciski stają się aktywne gdy warstwy są do edycji. Oczywiście w zależności od typu warstwy (punkt, linia, poligon) aktywne są odpowiednie opcje (dla poligonów chyba wszystkie). Zobacz czy nie masz pomieszanej geometrii w warstwach które chcesz edytować... Może dlatego głupieje...??
Ja nie pamiętam, żebym coś włączał czy instalował dodatkowego.
Pozdrawiam.
Tak, włączyłem tryb edycji Smile Jak typ geometrii nie pozwala na dodawanie części to przyciski są aktywne a błąd wychodzi przy próbie zapisu, przynajmniej na Ubuntu. Poza tym pod Ubuntu na tej samej warstwie (PostGIS, punkty) mogę tworzyć "wielopunkty" bez problemów.
Ponawiam pytanie, tym razem bardziej szczegółowo.
Czy działa wam dodawanie części do warstwy punktowej (tworzenie obiektów punktowych składających się z więcej niż jednego punktu - opcja "dodaj część" w edycji zaawansowanej) w systemach z rodziny Windows i QGIS 1.6 i QGIS 1.7? Wygląda na to, że zostało to już poprawione, jednak u mnie nadal nie działa (sprawdziłem z PostGIS i SpatiaLite). Działa na QGIS 1.8 ale potrzeba mi stabilności (na projekcie pracuje grupa ludzi).