Forum QGIS

Pełna wersja: style i sybmolika SDGIS, dodatkowe symbole
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
1. Ma ktoś może gotową symbolikę w postaci stylów do Standardu Danych GIS w ochronie przyrody (SDGIS) i zechce się podzielić?
Zacząłem żmudnie wprowadzać te style, ale jest tego sporo, a może ktoś już ma...

2. Znajdę gdzieś dodatkowe (inne niż standardowe) symbole punktów? Potrzebuję np. odwrócony trójkąt, sześciokąt. W symbolach SVG są dość skomplikowane ikony, ale w/w nie ma.
1. Ja nie mam
2. Trochę już o tym było tutaj i tutaj .
(01-08-2011, 10:40)tomalos napisał(a): [ -> ]2. Trochę już o tym było tutaj i tutaj .

Niestety zbiory symboli tam linkowane nie mają prostych symboli geometrycznych. Czy w takim wypadku jedynym sposobem jest narysowanie sobie symbolu odwróconego trójkąta w SVG?

Poza tym wydaje mi się że zbiór podstawowych symboli w QGIS mógłby być odrobinę większy niż obecnie 14 symboli. Przydał by się jeszcze sześciokąt i odwrócony trójkąt.
Jeśli ustawienie kąta obrotu nie wchodzi w grę, to trzeba zrobić svg... Albo obrócić istniejący i wrzucić do katalogu. W planach jest repozytorium stylów Smile
Hej,

przy okazji publikacji kolejnej, czwartej już, rozwojowej wersji ww. standardu, powstała specjalna strona autora poświęcona Standardowi Danych GIS w ochronie przyrody (SDGIS) - http://www.gis.biotope.pl/ , Są tam gotowe szablony warstw (a w zasadzie całych baz) zarówno w najpopularniejszym oprogramowaniu komercyjnym, jak i naszym ukochanym QGIS - i to nowocześnie, w Geopaczkach! (są też shapefile dla tradycjonalistów).
Także problemy przeszłości odchodzą w niepamięć. Autor zachęca do korzystania, propagowania (działa non-profit) i zgłaszania ew. uwag czy ulepszeń.

Smacznego!