Forum QGIS

Pełna wersja: nakładanie na siebie warstw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
mam prośbę o pomoc w nałożeniu warstw ponieważ pisze pracę końcową po studium rocznym i właściwie to nadal jestem laikiem,A więc ja korzystam z wersji Quantum Gis1.6.0 - i mam do nałożenia NMT (stworzyłem do niego mapset w kolorze) , plan zabudowy ( warstwa wektorowa) i ortofotomape. To wszystko dotyczy Tatrzańskiego parku narodowego. chciałbym żeby dokładnie ktoś mi napisał w kolejnosci czynności które nalezy wykonać aby to można było nałożyć. Czekam na odpowiedź , będe wdzięczny Rolleyes w załączniku wysyłam jak to wygląda. [attachment=77]
Jeśli napiszesz trochę jaśniej o co chodzi, to pewnie ktoś pomoże. W załączonym pliku zrobiłeś bowiem nałożenie o które pytasz.
Zgadując "w ciemno", masz do dyspozycji:
  • ustawienie częściowej przeźroczystości warstw rastrowych (masz dwie jak widzę),
  • wykorzystanie opcji wydruku projektu
chodzi mi o to żeby nałożyć te warstwy na siebie równomiernie , żeby się pokrywały , miały ten sam rozmiar
te warstwy to 1 numeryczny model terenu na podstawie które został stworzony mapset,
2 ortofotomapa- warstwa rastrowa i 3 plan zabudowań -warstwa wektorowa