28-08-2011, 12:39
Witam,
posiadam warstwę wysokości terenu zapisaną w formacie GeoTIFF.
Chciałbym stworzyć przy jej użyciu warstwę reprezentującą cienie oraz spływ powierzchniowy.
Skorzystałem z wtyczki GRASS (utworzyłem nowy mapset, importowałem wczytany raster przy użyciu r.in.gdal.qgis).
Podczas wywoływania wtyczek r.drain (swoją drogą w programie ArcGIS przed utworzeniem takiej mapy należało stworzyć mapę kierunków spływu - czy tutaj nie jest to wymagane) oraz r.shaded.relief nie widzę wczytanej warstwy (wysokości). Co może być przyczyną? Czy tak wczytany plik należy przetransformować do innego formatu?
posiadam warstwę wysokości terenu zapisaną w formacie GeoTIFF.
Chciałbym stworzyć przy jej użyciu warstwę reprezentującą cienie oraz spływ powierzchniowy.
Skorzystałem z wtyczki GRASS (utworzyłem nowy mapset, importowałem wczytany raster przy użyciu r.in.gdal.qgis).
Podczas wywoływania wtyczek r.drain (swoją drogą w programie ArcGIS przed utworzeniem takiej mapy należało stworzyć mapę kierunków spływu - czy tutaj nie jest to wymagane) oraz r.shaded.relief nie widzę wczytanej warstwy (wysokości). Co może być przyczyną? Czy tak wczytany plik należy przetransformować do innego formatu?