Forum QGIS

Pełna wersja: Symbolizacja oparta na regułach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Czy ktoś z Was bawił się w nowych stylach symbolizacją opartą na regułach? Problem, z którym sie spotkałem jest być może prozaiczny i coś przeoczyłem albo po prostu nie ma takiej możliwości i trzeba bawić się na około. Ustawiłem sobie symbolizację warstwy wykorzystując filtr i dwa zakresy skali. Z grubsza chodzi o to aby w skalach mniejszych niż 1:50000 występowały inne symbole dla obiektów na warstwie, a w skalach większych od 1:50000 inne. Do tego momentu wszystko jest ok i nawet działaSmile Niestety później w oknie widoku warstw pod warstwą poddaną symbolizacji mam zdublowane zestawy symboli dla dwóch zakresów skali, a to juz wygląda słabo.... Może ktoś ma pomysł jak to zmienić?
Póki co, tam widać zawsze kompletną listę, więc można tylko w etykietach dodać skalę, może to będzie wyglądało ciut mniej słabo Smile
Można by to poprawić, żeby wyświetlały się tylko pozycje widoczne w danej skali. To nie powinna być trudne. Kto robi patcha? Smile
Dzięki Borys, pokombinuje trochę Smile
Ale jak ktoś zrobi patha.... to będę wdzięczny Smile