Forum QGIS

Pełna wersja: Dodawanie symboli na mapę
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
otóż przygotowałam mapę w programie QGIS 1.6. Dla oznaczenia wzrostów i spadków wykorzystałam symbol trójkąta, odwróconego w przypadku spadków.
Przy tworzeniu wydruku okazuję się, że trójkąty oznaczające spadki wróciły do swojej pozycji wyjściowej (bez obrotu), co oznacza, że w tej chwili na wydruku mam wszędzie wzrosty.
Proszę o radę, wskazówkę, może gdzieś powinnam gdzieś to zapisać, zanim dodam warstwę do wydruku.
Pozdrawiam,

Natalia

PS. W załączniku przesyłam pliki dla zobrazowania problemuSmile
W jaki sposób odwracałaś trójkąt?
Trójkąt był odwrócony o 90 stopni. Następnie dodałam go jako nowy symbol.
Błąd ten występuje również w 1.7.1, usunięty jest dopiero w wersji 1.8. Możesz ją pobrać na Windows za pomocą osgeo4w.
Czy mogę prosić o link do nowego QGIS 1.8.
Proszę bardzo, oto link do, między innymi, QGIS 1.8 na Windows.
W Internecie znajdziesz dokładniejsze instrukcje jak zainstalować, powiem tylko, że z zaawansowanch.
Jednak ostrzegam, jest to wersja nad którą aktualnie pracują programiści i może zawierać przynajmniej jedną skórkę od banana. Poza tym zmienia się z dnia na dzień.
Witam,
jestem początkującym użytkownikiem i laikiem w tej materii. Dlatego moje pytanie jest takie, czy w jakiś inny sposób mogę nałożyć symbole wzrostu i spadku, przy pomocy trójkątów omijając ten błąd?
Pozdrawiam,

Natalia