Forum QGIS

Pełna wersja: Zmiana położenia etykiet
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Etykiety raz jeszcze. Dlaczego w czasie próby przesunięcia etykiety w inne miejsce przy użyciu narzędzia "Przesuwanie etykiet", etykieta znika z obrazu i nie można cofnąć tej operacji. Trzeba usunąć warstwę i dodać ją ponownie aby etykieta była widoczna. Narzędzie obracania etykiet nie działa, pomimo, że jest aktywne. Co robię nie tak?
U mnie działa zarówno przesuwanie jak i obracanie, oczywiście o ile w ustawieniach etykiet włączę ustawienia oparte na danych (położenie i obrót) i przejdę w tryb adycji.
Ubuntu, QGIS 1.8
Ja mam Qgisa 1.7. Wszyskie parametry włączone, tryb edycji, ustawienia, robię różnymi sposobami i nic z tego. Po ruszeniu etykiety - etykieta znika, próba obrotu kończy się niczym. Może to wina tej wersji.
Etykiety stają się niewidoczne również wtedy, gdy nachodzą na siebie - może w tym leży problem?
Swoją drogą, to czy jest jakiś sposób na wyłączenie tej 'funkcjonalności', tak aby nachodzące na siebie etykiety były wszystkie widoczne?
Cytat:Swoją drogą, to czy jest jakiś sposób na wyłączenie tej 'funkcjonalności', tak aby nachodzące na siebie etykiety były wszystkie widoczne?
Etykietowanie > Zaawansowane > Ustawienia > Wyświetl wszystkie (łącznie z nachodzącymi na siebie)
Nic podobnego. Wyświetla wszystkie etykiety. Od jednej do drugiej jest bardzo duża odległość. Po włączeniu edycji i ustawieniu odpowiednich parametrów uaktywniają się opcje przesuwania i obrotu. Po zastosowaniu narzędzia przesuwania etykieta po prostu znika i nie można nawet cofnąć tego działania. Tzn. cofam, ale etykieta się nie pojawia z powrotem, a przy usuwaniu warstwy pojawia się komunikat czy zapisać zmiany. Narzędzie obrotu jest w ogóle nieaktywne. Klikam w etykietę i nic, jakby nie było włączone.
(20-10-2011, 13:27)tomalos napisał(a): [ -> ]
Cytat:Swoją drogą, to czy jest jakiś sposób na wyłączenie tej 'funkcjonalności', tak aby nachodzące na siebie etykiety były wszystkie widoczne?
Etykietowanie > Zaawansowane > Ustawienia > Wyświetl wszystkie (łącznie z nachodzącymi na siebie)
Dzięki. Działa.
Jeszcze, na marginesie, jedna uwaga dotycząca etykietowania poligonów, może komuś się przyda. Otóż nie wyświetlanie się etykiet może mieć przyczynę w nieprawidłowej geometrii.
Jeśli są błędy geometrii, to tak może się dziać, ale proszę nie mylić dwóch rzeczy. Jak piszę powyżej, etykiety się wyświetlają(!), ale znikają gdy próbuję zmienić ich położenie przy użyciu narzędzia "przesuwanie etykiet". Ani to ani narzędzie obracania u mnie nie działa.
Ok, bazbaz. To co napisałem nie dotyczyło Twojego przypadku.
U Ciebie jak rozumiem są dwa problemy. 1. Niby aktywne obracanie ale niedziałające? W mojej opinii to po prostu jakiś bug. 2. Znikające etykiety - jeśli trzeba aż wczytywać daną warstwę od nowa to pewnie też bug. Czy może nie trzeba, a wystarczy wyłączyć edycję? A może współrzędne w tabeli nie odpowiadają odwzorowaniu - ale to już pewnie sprawdziłeś?
Stron: 1 2