Forum QGIS

Pełna wersja: QGIS na linuxie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

zainstalowałem QGISa na linuxie (najnowszy PCLinuxOS) i w plugin managarze nie widzę fTools-ów i GDALtools-ów. Co gorsza nie ma też "Fetch Python plugins" pod menu "Plugins".

Czy to jakieś powszechne ograniczenie wersji linuxowej, czy mam szukać błędów w swojej konfiguracji?

Ktoś ma jakieś rady?

pozdrawiam, g.
Witaj,
kilka wersji temu fTools a następnie narzędzia GDAL przeszły do programu i dostępne są odpowiednio jako menu Wektor i menu Raster. Masz to w górnym pasku?
(26-10-2011, 14:44)milena napisał(a): [ -> ]Witaj,
kilka wersji temu fTools a następnie narzędzia GDAL przeszły do programu i dostępne są odpowiednio jako menu Wektor i menu Raster. Masz to w górnym pasku?

Hej,
Oba te elementy sa w pasku, ale pod Raster jest tylko "Kalkulacja rastra" brakuje całej reszty: generowania warstwic itd.

Pisze troche z pamięci, bo komputer z linuxem mam w domu. To co mnie zwłaszcza zdziwiło to brak "Pobierz więcej wtyczek" po "Wtyczki" w pasku menu.

pzdr, g.
Ewidentnie nie masz zainstalowanego wsparcia dla Pythona. Nie znam PCLinuksa, ale zazwyczaj jest ono w dodatkowej paczce o nazwie mniej więcej qgis-python.
(26-10-2011, 15:11)borys napisał(a): [ -> ]Ewidentnie nie masz zainstalowanego wsparcia dla Pythona. Nie znam PCLinuksa, ale zazwyczaj jest ono w dodatkowej paczce o nazwie mniej więcej qgis-python.

Chyba to dobry trop. Niby pakiet wygląda na zainstalowany ale rozmiar jest 0 bajtów. Muszę trochę pownikać, po przeinstalowanie nie pomogło.