Forum QGIS

Pełna wersja: Zapytania wektor - raster
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jest jakiś sposób na zrobienie zapytań między dwoma warstwami, wektorową i rastrową?
Jest dostępna wtyczka "zapytania przestrzenne" ale tylko dla warstw wektorowych (źródłowej i odniesienia). Ja natomiast mam warstwę punktową i raster. Da się to jakoś ugryźć? Próbowałem najpierw zwektoryzować tego rastra, i ten sposób ogólnie działa, tylko że wraz ze wzrostem wielkości rastra (ok. 5000x5000) pojawia się problem z wydajnością. Sprawdzanie poprawności geometrii dla wygenerowanego wektora trwało u mnie jakąś godzinę, po czym proces przerwałem - nie mogę tyle czekać. Geometrię muszę sprawdzić, bo "zapytania przestrzenne" sygnalizują, że są tam jakieś błędy i nie dostaję wyniku. Najlepiej gdyby była do tego jakaś wtyczka, ewentualnie inny sposób, może postgis? Macie jakiś pomysł?
Jest na przykład wtyczka Borysa "Point Sampling Tool".
Dziękuję, sprawdzę. Na razie problem z błędną geometrią rozwiązałem za pomocą "uproszczenia geometrii" z zadaną tolerancją na "0".

edit
------------------------------------
Wtyczka działa bardzo dobrze i z rastrem bardzo szybko.
Z wektorami o wiele wolniej, podobnie jak "zapytania przestrzenne". Wniosek z tego, taki że wektory o wielkiej ilości węzłów lepiej zrasteryzować Smile
(02-11-2011, 21:35)K2000 napisał(a): [ -> ]... Wniosek z tego, taki że wektory o wielkiej ilości węzłów lepiej zrasteryzować Smile
... i wrzucić w Trawę Smile