Forum QGIS

Pełna wersja: Eskportuj/dodaj kolumny geometrii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Mam problem z najnowszą wersją Quantuma 1.7.2, a mianowicie z opcją Eskportuj/dodaj kolumny geometrii. Gdy użyje w/w opcji utworzy mi w warstwie pola XCOORD i YCOORD, tak jak powinno być, jedynie na nieodpowiednią długość 21 znaków. Szukałem wszędzie ale nie mogę znaleźć opcji zmiany tego. Potrzebuję po przecinku mieć 2 cyfry współrzędnych – a więc 7 cyfr przed przecinkiem, następnie przecinek oraz dwie cyfry po. W Quantumie 1.6.0 dawało dobrą długość znaków. Ma ktoś pomysł jak to rozwiązać?

Pozdrawiam.
Witaj.
Możesz na przykład, będąc w trybie edycji warstwy, wykorzystać kalkulator pól. Tworzysz nowe pole (X) o dowolnej dokładności i przepisujesz do niego XCOORD.
Innego - szybszego sposobu na to nie ma? Edycja pliku konfiguracyjnego czy coś w tym stylu?
Obawiam się że nie ma takiej opcji.
W kalkulatorze pól wystarczy wybrać liczby rzeczywiste, wpisać długość (raptem jedna lub dwie cyfry), precyzję (jedna lub dwie cyfry), podać nazwę pola i koszmarnie długie wyrażenie "$x" Wink Następnie powtórzyć dla drugiej wsp.
To samo trzeba by zrobić w Eskportuj/dodaj kolumny geometrii (jeśli taka opcja miała by tam się znaleźć) z tym, że raz dla obu wsp. Jak masz kilka tabel do zrobienia to nie wydaje się być problem, gorzej jak masz ich dużo więcej. W takim wypadku można spróbować połączyć pliki w jeden, dodać kolumny geometrii i ponownie rozdzielić (ale nie jestem pewny czy to będzie szybciej). Do głowy przychodzi mi jeszcze wrzucenie tego do PostGISa albo SpatiaLite i załatwienie sprawy jednym zapytaniem SQL, niestety nie wiem jak powinno wyglądać takie zapytanie, ale może ktoś podpowie.