Forum QGIS

Pełna wersja: Jedna warstwa różne style
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jedno proste pytanie,
czy jest opcja nadanie różnych styli dla jednej warstwy np liniowej.
Pod wzgledem np. jednego z atrybutów.
Czy trzeba rozbic je na poszczegolne warstwy i wtedy zdefiniowac styl.

qgis v.1.7.0
Nie ma.
Najprościej będzie wgrać do projektu warstwę kilka razy i dla każdego razu ustawić inny styl.
Od razu: z klasyfikacji można usuwać poszczególne pozycje pozostawiając tylko potrzebne.
Nie próbowałem tego jeszcze ale jest metoda oparta na regułach a tam opcja "By scale"
Może źle rozumiem pytanie, ale mi się wydaje, że koledze chodzi chyba o styl oparty na wartościach atrybutów - właściwości warstwy/styl/wartość unikalna. Wtedy można różnicować symbolikę obiektów w zależności od wartości atrybutów.
Oczywiście symbolika oparta na regułach też to umożliwia.
Nie ma to jak jednoznaczne pytanie i brak doprecyzowania ze strony zadającego :o)
Jesli malo pracyzyjnie sie wyrazilem to wybaczcie, taki los laika.
Chodzilo o styl na wartosciach atrybutow. Tam wlasnie znalazlem rozwiazanie przez zastosowanie wartosci unikalnej.
Nastepnym razem postaram sie dokladniej pracyzowac pytania.

Dzieki za odpowiedzi.
może ja też się dołączę..
potrzebuję sklasyfikować warstwę wg większej liczby atrybutów, np:
warstwa z uzbrojeniem w sieci,
- kolor sieci wg atrybutu --> typ ('woda', 'gaz','kanalizacja')
- grubość sieci wg atrybutu --> średnica

czy są sugestie jak to można zrobić? ,
dzięki, Tomek
Można to zrobić za pomocą "styl oparty na regułach". Trzeba wybrać opcję dodaj regułę, a następnie w rubryce Filtr ustawiamy zapytania dla odpowiednich kombinacji.
Może jest jakaś metoda automatycznego dodawania kolejnych reguł, ale na razie jej nie znam.

pozdrawiam,
MF

QGIS v. 1.7.2