Forum QGIS

Pełna wersja: akcje w QGIS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Wstawiłem taką akcję w QGIS
"C:/Program Files/IrfanView/i_view32.exe" C:/Users/xxx/Desktop/atl/Ornithopus perpusillus.jpg

Po uruchomieniu otwiera mi tylko przeglądarkę grafiki bez zdjęcia.
Gdzie jest błąd?
Problemem jest pewnie ta spacja w nazwie pliku jpg, Spróbuj wziąć w cudzysłów całą ścieżkę dostępu do pliku.
Zmieniłem nazwę na jednoczłonową i dodałem cudzysłów i dalej to samoSad
Nie widzę innego błędu. Powinno działać, sprawdź jeszcze raz ścieżkę dostępu.
ten sam problem byl juz na forum poruszany:
http://forum.quantum-gis.pl/thread-220-page-2.html
Więc niestety ale mam podobny problem. Najpierw podałem ścieżkę dostępu do aplikacji za pomocą kt chce otworzyć, a potem ścieżkę do pliku kt chce otworzyć. Aplikacja i plik są na różnych partycjach, czy to może być problem??
A działa z czymś innym niż Irfan?
Pliki i programy mogą być na różnych partycjach, nawet na dyskach sieciowych - u mnie to działa bez zarzutu.
Typ akcji jaki wybrałeś? U mnie typ Windows coś nie działał i wszystkie mam jako Standardowa.
Sprawdź na innym programie tak jak pisze Tomalos. Może ten Irfan czegoś nie przyjmuje.
Polecam też wątek o którym wspomniał pitt.
Spróbowałem na IE i na przeglądarce systemowej i nic. Typ akcji nie ma znaczenia w tym momencie gdyż na żadnym mi nie działa. Mam qgisa w wersji 1.7.1 wrocław.
Spróbowałem na IE i na przeglądarce systemowej i nic. Typ akcji nie ma znaczenia w tym momencie gdyż na żadnym mi nie działa. Mam qgisa w wersji 1.7.1 wrocław.
Napisz co wpisujesz w poszczególne pola (może być zrzut ekranu) i jak uruchamiasz akcję.
Stron: 1 2