Forum QGIS

Pełna wersja: Wizualizacja danych z punktów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nie wiem czy tu dostanę odpowiedź, gdyż pytanie trochę odbiega od tematyki działu.

Otóż mam rzekę i zlewnie. Na tej rzece mam 8 punktów z których pobierana była woda. Wodę przebadano pH, przewodność itp. I teraz pytanie, jak takie wyniki przedstawić [zobrazować] w qgisie?

Dopowiem że pierwsze co, to zastanawiałem się czy w ogóle można rzekę, która jest linią raczej niż poligonem, przedstawiać w formie mapy [czyt. przestrzeni]. Wstępnie próbowałem z wtyczką interpolacji ale wychodzi mi tylko szary prostokąt. I tak jak wspomniałem na początku, na tym etapie bardziej interesuje mnie jak coś takiego logicznie przedstawić, drugim etapem jest szukanie narzędzia jak to zrobić. Prosiłbym o jakieś wskazówki.
Szarość zamienisz na kolory w zakładce 'Paleta' we właściwościach warstwy. Linię rzeki zbuforuj i tym buforem przytnij wynik interpolacji.
możesz dodać warstwę wektorową z punktami w których robiłeś te badania i w tabeli atrybutów przedstawić poszczególne informacje, jeśli masz to w exelu możesz taką tabelę zaimportować z pliku csv
możesz dodać warstwę wektorową z punktami w których robiłeś te badania i w tabeli atrybutów przedstawić poszczególne informacje, jeśli masz to w exelu możesz taką tabelę zaimportować z pliku csv
@RobertF
Po namyśle radzę poszukać we wtyczkach czegoś do analiz hydrologicznych lub sieciowych, i w nich próbować działać, bo w obecnej metodzie będzie problem z prawidłową interpolacją. Musi być wykonana wzdłuż biegu rzeki, a defauldowo dostępne interpolacje są powierzchniowe.
Czyli innymi słowy szukać gotowego produktu?
Trochę poczytałem na ten temat i zasadniczo interpolacja interpolacji nie równa. Wszystko zależy od wejściowych danych. Są metody deterministyczne oraz geostatystyczne i w tym co ja mam to podchodzą te drugie na moje oko.

Jedna z wtyczek dotycząca interpolacji nie działa pod windowsa, nie pamiętam już jak się nazywa, ale było to poruszane na forum.