15-01-2012, 13:38
16-01-2012, 09:50
Zakładam, że jest w formacie GML.
Jeżeli tak to QGIS czyta GML (wystarczy wybrać odpowiedni format danych podczas importu wektora).
Jednak nasza wspaniała TBD często udostępniana jest w formacie GML, który strawny jest tylko dla oprogramowania Geomedia i ani Arc a ni QGIS go nie ruszą...
W tym drugim przypadku "należy zgłosić się do dostawcy bazy" i poprosić o konwersję do SHP.
Jeżeli tak to QGIS czyta GML (wystarczy wybrać odpowiedni format danych podczas importu wektora).
Jednak nasza wspaniała TBD często udostępniana jest w formacie GML, który strawny jest tylko dla oprogramowania Geomedia i ani Arc a ni QGIS go nie ruszą...
W tym drugim przypadku "należy zgłosić się do dostawcy bazy" i poprosić o konwersję do SHP.
16-01-2012, 12:01
(16-01-2012, 09:50)Odoakr napisał(a): [ -> ]W tym drugim przypadku "należy zgłosić się do dostawcy bazy" i poprosić o konwersję do SHP.
Dane w formacie SHP mogą wymagać dodatkowej obróbki. Ja dostałem TBD w formacie SHP + DBF. Tzn geometria była w SHP, ale większość kolumn była wypełniona kluczami do danych w tabelach DBF. Np w szejpie była narysowana ulica, ale żeby znaleźć nazwę ulicy to trzeba było sięgnąć do tabeli DBF z nazwami ulic i po kluczu z szejpa ją znaleźć.
Można to próbować rozwiązać używając powiązania warstw z tabelami w QGIS, ale przy całym TBD trzeba będzie zaczytywać pewnie z kilkadziesiąt tabel.
18-01-2012, 11:30
Na tym polega relacyjność baz danych