Forum QGIS

Pełna wersja: wspólny wierzchołek dwóch poligonów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak jak w temacie - mam problem ze wspólnym wierzchołkiem dla dwóch poligonów (które są elementami jednego obiektu złożonego z kilku poligonów). Za każdym razem jak próbuję narysować oba poligony ze wspólnym wierzchołkiem efektem jest "błąd geometrii".

Znacie jakiś sposób na to? Czy po prostu tak już ma być i trzeba szukać domowych sposobów?
Czy masz w "Ustawieniach" włączone opcje przyciągania oraz odznaczoną edycję topologiczną (lewy dolny róg)?
(18-01-2012, 13:04)koberek napisał(a): [ -> ]Czy masz w "Ustawieniach" włączone opcje przyciągania oraz odznaczoną edycję topologiczną (lewy dolny róg)?

Przyciąganie mam włączone, edycję topologiczną też
Wygląda na to, że wszystko robisz dobrze, zaś QGIS nie pozwala na punktowe stykanie się części multipoligonu, co jest oczywiście niezgodne z OpenGIS Simple Feature Specification. Założysz bilecik? Smile
(19-01-2012, 04:04)borys napisał(a): [ -> ]Wygląda na to, że wszystko robisz dobrze, zaś QGIS nie pozwala na punktowe stykanie się części multipoligonu, co jest oczywiście niezgodne z OpenGIS Simple Feature Specification. Założysz bilecik? Smile

Założę - i tu właśnie mam pytanie do Ciebie Borys - ostatnio przeglądałem zgłaszane błędy i nie potrafiłem dojść, które zostały już zgłoszone, a które nie, a repozytorium na osgeo jest na tyle duże i pokategoryzowane, że nie wiem na czym się skupić - błędy do konkretnej wersji?, błędy ogólnie? itd.

Mogę wszystkie przeklepać i oznaczyć potem w postach, ale są duże szanse, że coś się powtórzy.
maila ślę