30-01-2012, 13:52
08-07-2014, 18:26
Mam również pytanie w temacie:
Jak w Qgis zmienic definicje układu współrzędnych z pliku prj w formacie WKT na format PROJ.4.
Mam zdefiniowany lokalny układ współrzędnych w pliku prj, ale nie potrafię go przekonwertowac na PROJ.4
PROJCS["Uklad_Lodz09",GEOGCS["GCS_Pulkovo_1942",DATUM["D_Pulkovo_1942",SPHEROID["Krasovsky_1940",6378245.0,298.3]],PRIMEM["Greenwich",0.0],UNIT["Degree",0.0174532925199433]],PROJECTION["Local"],PARAMETER["False_Easting",50000.0],PARAMETER["False_Northing",50000.0],PARAMETER["Scale_Factor",1.00002775],PARAMETER["Azimuth",0.002375],PARAMETER["Longitude_Of_Center",19.46384034],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.765945935],UNIT["Meter",1.0]]
Jak w Qgis zmienic definicje układu współrzędnych z pliku prj w formacie WKT na format PROJ.4.
Mam zdefiniowany lokalny układ współrzędnych w pliku prj, ale nie potrafię go przekonwertowac na PROJ.4
PROJCS["Uklad_Lodz09",GEOGCS["GCS_Pulkovo_1942",DATUM["D_Pulkovo_1942",SPHEROID["Krasovsky_1940",6378245.0,298.3]],PRIMEM["Greenwich",0.0],UNIT["Degree",0.0174532925199433]],PROJECTION["Local"],PARAMETER["False_Easting",50000.0],PARAMETER["False_Northing",50000.0],PARAMETER["Scale_Factor",1.00002775],PARAMETER["Azimuth",0.002375],PARAMETER["Longitude_Of_Center",19.46384034],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.765945935],UNIT["Meter",1.0]]
08-07-2014, 20:16
Jak zmienic w Qgis format układu współrzędnych z WKT na PROJ4?
Mam plik prj z lokalnym ukladem wspolrzednych i chce go dodac do qgisa
PROJCS["Uklad_Lodz09",GEOGCS["GCS_Pulkovo_1942",DATUM["D_Pulkovo_1942",SPHEROID["Krasovsky_1940",6378245.0,298.3]],PRIMEM["Greenwich",0.0],UNIT["Degree",0.0174532925199433]],PROJECTION["Local"],PARAMETER["False_Easting",50000.0],PARAMETER["False_Northing",50000.0],PARAMETER["Scale_Factor",1.00002775],PARAMETER["Azimuth",0.002375],PARAMETER["Longitude_Of_Center",19.46384034],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.765945935],UNIT["Meter",1.0]]
["Longitude_Of_Center",19.4619297],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.76556056],UNIT["Meter",1.0]]
Mam plik prj z lokalnym ukladem wspolrzednych i chce go dodac do qgisa
PROJCS["Uklad_Lodz09",GEOGCS["GCS_Pulkovo_1942",DATUM["D_Pulkovo_1942",SPHEROID["Krasovsky_1940",6378245.0,298.3]],PRIMEM["Greenwich",0.0],UNIT["Degree",0.0174532925199433]],PROJECTION["Local"],PARAMETER["False_Easting",50000.0],PARAMETER["False_Northing",50000.0],PARAMETER["Scale_Factor",1.00002775],PARAMETER["Azimuth",0.002375],PARAMETER["Longitude_Of_Center",19.46384034],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.765945935],UNIT["Meter",1.0]]
["Longitude_Of_Center",19.4619297],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.76556056],UNIT["Meter",1.0]]
(08-07-2014, 20:16)urszulilinka napisał(a): [ -> ]Jak zmienic w Qgis format układu współrzędnych z WKT na PROJ4?
Mam plik prj z lokalnym ukladem wspolrzednych i chce go dodac do qgisa
PROJCS["Uklad_Lodz09",GEOGCS["GCS_Pulkovo_1942",DATUM["D_Pulkovo_1942",SPHEROID["Krasovsky_1940",6378245.0,298.3]],PRIMEM["Greenwich",0.0],UNIT["Degree",0.0174532925199433]],PROJECTION["Local"],PARAMETER["False_Easting",50000.0],PARAMETER["False_Northing",50000.0],PARAMETER["Scale_Factor",1.00002775],PARAMETER["Azimuth",0.002375],PARAMETER["Longitude_Of_Center",19.46384034],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.765945935],UNIT["Meter",1.0]]
["Longitude_Of_Center",19.4619297],PARAMETER["Latitude_Of_Center",51.76556056],UNIT["Meter",1.0]]