Forum QGIS

Pełna wersja: Wizualizacja bazy danych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

może przesadziłem trochę z tematem, ale już piszę z czym mam problem. Otóż pracując w MapInfo korzystam tam czasami z takiej funkcjonalności - mam bazę danych w formie .xls (tabelki excela), którą otwieram i każdą pozycję mogę odzwierciedlić w polu mapy za pomocą odpowiedniego symbolu (po zaznaczeniu odpowiedniego wiersza w tabeli tworzę symbol w oknie mapy, zostaje wtedy przypisany wiersz tabeli do obiektu na mapie).
Otóż chciałbym podobnie zrobić to w qgis'ie. Mam trochę danych w postaci tabel i chcę teraz te dane przenieść na mapę. Niestety nie mogę tego zrobić tak jak w MapInfo.
Znalazłem inny sposób: stworzyć najpierw obiekty na mapie z ID od 1 do n, później w przedmiotowej tabeli także stworzyć kolumnę ID od 1 do n i później połączyć dwie warstwy. Ale ten sposób jest nieco bardziej skomplikowany niż ten, na który pozwala MapInfo.

Czy ktoś z Was może zna jak w prosty sposób zwizualizować tabelę z danymi w qgis.

Pozdrawiam