20-02-2012, 10:16
Mam drobny problem, i nie do końca go rozumiem.
Mianowicie wykorzystując Plugin Open Layer wszystko działa jak należy do czasu próby wykorzystanie pobranych danych jako mapy(wydruk).
A dokładniej moje shp które w programie wyświetlają się jak należy (reprojekcja w locie) zgodnie ze wskazówkami gdyż jak wiadomo uklad odniesienia przy wykorzystaniu pluginu zmienia sie automatycznie na 900913.
Jadnak podczas próby eksportu już w oknie wydruku widoczne jest "delikatne" przesuniecie (w granicach 300-400m w terenie) natomiast już po samym eksporcie danych np w jpg który uzyskuje po opracowaniu mapy moje dane "lądują" w zupełnie innym miejscu Polski.
Gdzie upatrywać problemu?
Z góry dzięki za pomoc.
Mianowicie wykorzystując Plugin Open Layer wszystko działa jak należy do czasu próby wykorzystanie pobranych danych jako mapy(wydruk).
A dokładniej moje shp które w programie wyświetlają się jak należy (reprojekcja w locie) zgodnie ze wskazówkami gdyż jak wiadomo uklad odniesienia przy wykorzystaniu pluginu zmienia sie automatycznie na 900913.
Jadnak podczas próby eksportu już w oknie wydruku widoczne jest "delikatne" przesuniecie (w granicach 300-400m w terenie) natomiast już po samym eksporcie danych np w jpg który uzyskuje po opracowaniu mapy moje dane "lądują" w zupełnie innym miejscu Polski.
Gdzie upatrywać problemu?
Z góry dzięki za pomoc.