Forum QGIS

Pełna wersja: Open Layer Plugin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam drobny problem, i nie do końca go rozumiem.
Mianowicie wykorzystując Plugin Open Layer wszystko działa jak należy do czasu próby wykorzystanie pobranych danych jako mapy(wydruk).

A dokładniej moje shp które w programie wyświetlają się jak należy (reprojekcja w locie) zgodnie ze wskazówkami gdyż jak wiadomo uklad odniesienia przy wykorzystaniu pluginu zmienia sie automatycznie na 900913.

Jadnak podczas próby eksportu już w oknie wydruku widoczne jest "delikatne" przesuniecie (w granicach 300-400m w terenie) natomiast już po samym eksporcie danych np w jpg który uzyskuje po opracowaniu mapy moje dane "lądują" w zupełnie innym miejscu Polski.

Gdzie upatrywać problemu?

Z góry dzięki za pomoc.
Nie przeskoczysz tego. Nie wiem jak w najnowszych wersjach, ale w starczych (przed 1.7.0) druk w ogóle nie był możliwy. Wynika to z tego, że kafle googla są prerenderowane do pewnej rozdzielczości i wyświetlają się tylko w z góry zadanych przedziałach skalowych (w zależności od ustawień Twojego ekranu).
Sprawdź w jakich skalach wyświetla Ci się mapa w QGIS (to mogą być dziwne wartości: np. 1: 578321). Teoretycznie w druku w tej samej skali powinno być dobrze.
Dzieki za wyjasnienie/ Chociaz nie do konca metoda zadziałała.
Po ustawieniu takiej samej mapy jak w programie wynik rasteryzacji jest taki sam. Tzn że wyrzuciło mi moje dane o jakie 45km na NW.
Wnioskuje, że raczej nie da rady wyedytować mapy z podkładem OSM.
Trudno, co robić Smile
Jest druga metoda, mniej wygodna do przeglądania, ale powinna dawać lepsze wyniki przy wydruku:
http://terraobserver.blogspot.com/2011/0...-qgis.html

No i wykorzystanie GoogleMaps w ten sposób jest sprzeczne z licencją.