04-03-2012, 18:07
witam,
chciałbym się zapytać dlaczego w QGIS dla ukladu EPSG 31467 parametry różnią się od tych ze strony spatialreference.org (http://www.spatialreference.org/ref/epsg/31467/). Testując te dwa parametry (warstwa punktowa) na niewielkim obszarze miejskim różnica w położeniu punktów dochodzi do 4 m.
Które z odwzorowań jest więc właściwe?
QGIS - EPSG 31467
+proj=tmerc +lat_0=0 +lon_0=9 +k=1 +x_0=3500000 +y_0=0 +ellps=bessel +towgs84=582,105,414,1.04,0.35,-3.08,8.3 +units=m +no_defs
spatialreference.org - EPSG 31467
+proj=tmerc +lat_0=0 +lon_0=9 +k=1 +x_0=3500000 +y_0=0 +ellps=bessel +datum=potsdam +units=m +no_defs
P.S.
Ten sam problem występuje dla układu EPSG 3044
chciałbym się zapytać dlaczego w QGIS dla ukladu EPSG 31467 parametry różnią się od tych ze strony spatialreference.org (http://www.spatialreference.org/ref/epsg/31467/). Testując te dwa parametry (warstwa punktowa) na niewielkim obszarze miejskim różnica w położeniu punktów dochodzi do 4 m.
Które z odwzorowań jest więc właściwe?
QGIS - EPSG 31467
+proj=tmerc +lat_0=0 +lon_0=9 +k=1 +x_0=3500000 +y_0=0 +ellps=bessel +towgs84=582,105,414,1.04,0.35,-3.08,8.3 +units=m +no_defs
spatialreference.org - EPSG 31467
+proj=tmerc +lat_0=0 +lon_0=9 +k=1 +x_0=3500000 +y_0=0 +ellps=bessel +datum=potsdam +units=m +no_defs
P.S.
Ten sam problem występuje dla układu EPSG 3044