Forum QGIS

Pełna wersja: Etykiety - błąd rysowania zależnego od skali...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Zauważyłem problem z używaniem "nowych stylów" oraz etykietowaniem zależnym od skali. Mianowicie jeżeli używam "nowych stylów" to po wprowadzeniu w zakładce etykiety rysowania etykiet zależnego od skali, co prawda projekt działa poprawnie aczkolwiek nie zapisuje tych parametrów do pliku qgs, co powoduje, że po ponownym uruchomieniu projektu rysowania etykiet zależnych od skali nie ma (etykiety wyświetlają się razem z warstwą co nie zawsze jest pożądane). W pliku qgs po zapisaniu projektu brakuje wartości scaleBasedLabelVisibilityFlag="1" jak i minLabelScale="" oraz maxLabelScale="".

Zamiast tak:
<maplayer minimumScale="0" maximumScale="4001" minLabelScale="0" maxLabelScale="501" geometry="Line" type="vector" hasScaleBasedVisibilityFlag="1" scaleBasedLabelVisibilityFlag="1">

linijka maplayer wygląda tak:
<maplayer minimumScale="0" maximumScale="4001" geometry="Line" type="vector" hasScaleBasedVisibilityFlag="1">

Po wpisaniu w notatniku w/w wartości do pliku qgs projekt działa poprawnie...do czasu ponownego zapisania go Qgisem, który wartości te usuwa. Problem dotyczy zarówno warstw posgis jak i shp a rozwiązuje go powrót do "startych stylów".
Problem zauważyłem na wersji 1.7 i 1.8 pod Windows XP, 7, 2008 Server.
Jeżeli ktoś może potwierdzić w/w cechę to z chęcią wrzuciłbym temat do rozwiązania na huba.

Pozdrawiam.
A czy ten sposób etykietowania nie idzie już przypadkiem w odstawkę? Nie miało zostać zastąpione przez etykietowanie kryjące się obecnie pod ikonką oznaczoną "abc"? A może ma to zostać zintegrowane?
Potwierdzam. Ale to stare etykietowanie niebawem idzie do kasacji i poprawka prawdopodobnie nie będzie już miała szansy się pojawić.
Polecam przerzucenie się na nowe (z paska narzędzi Etykietowanie). Działa poprawnie z nowymi stylami.
Tomalos mnie uprzedził. W wersji 2.0 będzie już tylko nowe. Stare jest trzymane już tylko dla zgodności starszych projektów (i może również dla jakiejś jednej czy dwóch funkcji, których jeszcze nie ma w nowym, ale nic takiego nie przychodzi mi na myśl).
OK dzięki bardzo.
Właśnie wszystko mi się rozjechało jak w starym projekcie dałem nowe style.
Pozdrawiam.