Forum QGIS

Pełna wersja: Quantum 1.8 uprawnienia do tabel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.

Posiadam kolejny problem w Quantum GIS 1.8.
Tym razem z uprawnieniami do tabel.

Gdy korzystałem z wersji 1.7.x, uprawnienia ustawiałem na "SELECT, INSERT, UPDATE, DELETE". Wszystko działało w porządku. W wersji 1.8 przy tych uprawnieniach, gdy uruchamiam kalkulator pól, nie mam możliwość aktualizacji żadnego z pól tabeli.
Aby problem rozwiązać, tymczasowo nadałem użytkownikowi prawa "ownera" do danej tabeli, wtedy aktualizacja jest możliwa.

Czy jest możliwość jakiegoś obejścia tego problemu ? Nie za bardzo chciałbym utrzymywać dla użytkownika takie uprawnienia.

Pozdrawiam
kamilwydra
Podłączam się pod pytanie, użytkownik nie będący właścicielem tabeli nie może dodawać nowych kolumn do tabeli PostGIS za pomocą QGIS 1.8
Nie mówię tutaj o dodawaniu kolumn, bo tutaj musi być uprawnienie dla "ALTER Table".
Mówię o aktualizacji danych w tabeli, czyli zwykłego update.
Dodam do tematu jeszcze, że w wersji 1.8 nie działa update dla widoków w bazie postgis. W 1.7 i niżej nie ma z tym problemu (napisana funkcja update wrzuca dane do tabel źródłowych) natomiast wersja 1.8 wywala błąd:

Nie można zatwierdzić zmian dla warstwy SIECI
Błędy: BŁĄD: nie zmieniono wartości 1 atrybutu.
Błędy źródła danych:
Błąd PostGIS podczas zmiany atrybutów:

Do bazy loguje się na konto postgresa.