Forum QGIS

Pełna wersja: automatyczne wypełnianie pól tabeli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Czy istnieje sposób, by qgis sam nadawał numer kolejny stawianego punktu? Wiem, że w tabeli są numery kolejne wierszy, ale one nie są z nimi trwale powiązane.
Druga sprawa, to prowadząc w terenie prace mam warstwę punktową i chcę, by program przy stawianiu następnego punktu automatycznie przepisywał wartość z punktu poprzedniego (np data, nazwa miejscowości).
Czy jest to możliwe?

pozdrawiam,
Maciek
Witaj Maciek,

(16-09-2012, 17:27)maciejka napisał(a): [ -> ]Czy istnieje sposób, by qgis sam nadawał numer kolejny stawianego punktu? Wiem, że w tabeli są numery kolejne wierszy, ale one nie są z nimi trwale powiązane.
Zastanawiałeś się nad wykorzystaniem baz danych? SpatiaLite lub PostGIS. Tam masz pola z autoinkrementacją.

(16-09-2012, 17:27)maciejka napisał(a): [ -> ]Druga sprawa, to prowadząc w terenie prace mam warstwę punktową i chcę, by program przy stawianiu następnego punktu automatycznie przepisywał wartość z punktu poprzedniego (np data, nazwa miejscowości).
Czy jest to możliwe?

Opcje > Digitalizacja > Użyj ostatniej wprowadzonej wartości

pozdrawiam,
Robert
Dzięki za pomoc. Nie wiem jeszcze jak ugryźć SpatiaLite, ale czas się z tym zapoznać.

Maciek

(17-09-2012, 22:06)robert napisał(a): [ -> ]Witaj Maciek,

(16-09-2012, 17:27)maciejka napisał(a): [ -> ]Czy istnieje sposób, by qgis sam nadawał numer kolejny stawianego punktu? Wiem, że w tabeli są numery kolejne wierszy, ale one nie są z nimi trwale powiązane.
Zastanawiałeś się nad wykorzystaniem baz danych? SpatiaLite lub PostGIS. Tam masz pola z autoinkrementacją.

(16-09-2012, 17:27)maciejka napisał(a): [ -> ]Druga sprawa, to prowadząc w terenie prace mam warstwę punktową i chcę, by program przy stawianiu następnego punktu automatycznie przepisywał wartość z punktu poprzedniego (np data, nazwa miejscowości).
Czy jest to możliwe?

Opcje > Digitalizacja > Użyj ostatniej wprowadzonej wartości

pozdrawiam,
Robert