Forum QGIS

Pełna wersja: Problem z kadrowaniem rastra
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie Smile

Mam pewien problem z wykadrowaniem rastra powstałego na drodze interpolacji. Do kadrowania chciałem użyć warstwy shape z granicą administracyjną Polski. Ponieważ miałem tylko mapę z podziałem na województwa, skorzystałem z funkcji agregacji. W efekcie uzyskałem żądaną warstwę wektorową. Jednak przy próbie jej wykorzystania do wykadrowania rastra pojawił się komunikat: Cannot compute bounding box of cutline. Swego czasu był już poruszany podobny temat, jednak z treści dyskusji wynika, że problemu nie udało się rozwiązać. Oczywiście gwoli ścisłości, zarówno raster, jak i wektor w moim przypadku mają nadany ten sam układ odniesienia, PUWG1992. Sprawdziłem jednocześnie, czy określając zasięg wycięcia w postaci prostokąta (pierwsza możliwość dostępna w funkcji kadrowania), uzyskam raster ograniczony określonym zasięgiem. Oczywiście z tym nie było problemu. Wnioskuję zatem, że to warstwa wektorowa jest przyczyną błędu, ale nie potrafię stwierdzić, co z nią jest nie tak. Macie może jakieś pomysły, albo doświadczenia?