Forum QGIS

Pełna wersja: Przenikanie przecinających się linii
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry.
Raczkuje w qgisie i mam problem z przenikaniem przecinających się linii, w qgisie jest instrukacja jak to zrobić ale jakoś nie moge do tego dojść.
Dokładnie chodzi mi o to jak robie drogi i wybieram styl z takimi ograniczającymi bocznymi kreskami to na skrzyżowaniach drogi te przecinają się i widać takie line przecinania się a chciałbym żeby tego nie było.
Czy mógłby mi ktoś pomóc ??? Jak miałbym to zmienić.
Pozdrawiam
(05-01-2013, 15:03)payut89 napisał(a): [ -> ]...mam problem z przenikaniem przecinających się linii, w qgisie jest instrukacja jak to zrobić ale jakoś nie moge do tego dojść.
Które miejsce w instrukcji jest niejasne? Z jakiej instrukcji korzystasz?
Trzeba włączyć poziomy wyświetlania warstw symboli we właściwościach warstwy.

(05-01-2013, 15:03)payut89 napisał(a): [ -> ]Aha i czy są może jakieś filmiki instruktarzowe dostępne do qgisa ???
Na pewno znajdziesz jakieś filmiki w Internecie.
(05-01-2013, 16:54)milena napisał(a): [ -> ][quote='payut89' pid='3814' dateline='1357391017']
...mam problem z przenikaniem przecinających się linii, w qgisie jest instrukacja jak to zrobić ale jakoś nie moge do tego dojść.
Które miejsce w instrukcji jest niejasne? Z jakiej instrukcji korzystasz?
Trzeba włączyć poziomy wyświetlania warstw symboli we właściwościach warstwy.

Poprostu nie mogę znaleźć tej opcji. Instrukcja to te wskazówki jak się wończa qgis. Czy mogłabyś troszkę bardziej opisać jak się to robi krok po kroku ???
Z góry dziękuję Big Grin
Oczywiście:
Prawokik na nazwie warstwy w legendzie.
Wybierz z listy podręcznej Właściwości.
W oknie Właściwości zakładka Styl.
W prawej górnej części tej zakładki Poziomy wyświetlania warstw symboli.
Było troszkę pośrodku - w końcu znalazłem. Big Grin
Dziękuję bardzo !!!
Kielczanin